ים תטיס שוב הפחיתה את אספקת הגז הטבעי לחברת החשמל

"בקיץ הקרוב קיימת סכנה מוחשית שלא יוותר מספיק גז לייצר חשמל", אמר אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל
|
(1)
(קרדיט: Getty images Israel)

חברת ים תטיס דיווחה היום (ג') על הפחתה נוספת בכמות הגז הטבעי המסופק לחברת החשמל, בפעם השנייה בתוך כשבוע, לפיה הכמות היומית של גז טבעי שתסופק הופחתה לכ -88,000 MMBTU (כחמישית מהכמות החוזית), וכי קיימת אפשרות להפחתה נוספת בעתיד של כמות הגז הטבעי המסופקת לחברה משדה זה.

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, אמר בתגובה כי "הפחתה נוספת בכמות הגז של ים תטיס, בתוך שבוע ימים בלבד, מהווה תמרור אזהרה למשק החשמל בישראל ולכלכלה הישראלית ומאששת את הנחת היסוד המרכזית של החברה, כי בקיץ הקרוב קיימת סכנה מוחשית שלא יוותר מספיק גז לייצר חשמל. בשל כך, מתחזקת התחזית שחברת החשמל תיאלץ להתמודד מול מחסור ממשי בחשמל."

על מנת להתמודד עם הבוצרת הקרבה במצבורי הגז של מדינת ישראל, חברת נובל אנרג'י ושותפויות חיפושי הנפט והגז מקבוצת דלק שוקדות בפעילות חיבור מאגרי 'נועה' ו'הפינקלס' לאסדת 'מרי B', באמצעות התקנת מערכת פיקוד ושליטה תת ימית וצינורות זרימה.

פיתוח מאגר 'נועה', הממוקם כ-20 קילומטר מערבית למאגר 'מרי B' (ים תטיס) ובעומק של כ- 800 מטר, כרוך בקידוח שתי בארות וחיבורן לאסדת 'מרי B' עם צינורות גז בקוטר של 8 אינץ'. הפרויקט מוערך בעלות של 225 מיליון דולר והוא בין פרויקטי הפיתוח המהירים ביותר בתעשייה. מדובר על פרק זמן של פחות משנה מרגע שניתן האישור ועד התקנת המערכות התת ימיות. מטרתו של לוח הזמנים המואץ הוא לספק את הגז הנחוץ כל כך לשוק הישראלי עד להתחלת ההזרמה ממאגר תמר ב-2013.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חשמל
  ישו 15/05/2012 20:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגידו את זה לשישנסקי ושתינפליץ על מה שגרמו יגוב הגז מתמר זאת התוצאה העם ישלם על הנזק של שישנסקי שתינפליץ פופוליזים שתינפליץ יחי הרושם קדימה הבלוף שר אוצר דמיקולו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות