; "תוצאות סלקום לרבעון אינן רלוונטיות לחלוטין לעתיד לבוא"

סלקום דיווחה על ירידה של 44% ברווח הנקי והאנליסטים מצידם לא רואים תחתית למניה. אקסלנס והראל מורידים המלצה ל'תשואת חסר', בלידר מחיר היעד יורד. "מומלץ להגביל חשיפה"
 | 
עמוס שפירא
"אחרי יום דרמטי של הודעות וקפיצת מדרגה משמעותית ברמת התחרות בענף, התוצאות של סלקום לרבעון הראשון אינן רלבנטיות לחלוטין לגבי העתיד לבוא", כתב הבוקר רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר SELL SIDE ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים. האנליסטים מגיבים היום לפרסום תוצאות חברת הסלולר סלקום מוקדם יותר הבוקר .

"אנחנו מעריכים כי ההכנסה הממוצעת למנוי תמשיך להישחק ואפילו בקצב מואץ לעומת מה שראינו עד כה ובהתאם סלקום תבצע מהלכים נוספים של התייעלות", כותב רוזן.

בהראל לא חושבים שחברות סלולר גדולות כמו פלאפון, סלקום ופרטנר יכולות להתנהל ללא מרכז שירות לקוחות אבל המעבר לשימוש בחבילות מפשט את התנהלות המנויים מול החברות ומקטין את הצורך בגדודים של אנשי שירות לקוחות, כפי שקיים כיום. "לאור עליית המדרגה בתחרות בענף והצפוי בהמשך השנה מבחינת המשך ירידת הרווחיות, אנחנו מורידים את המלצתינו מתשואת שוק לתשואת חסר ומעדכנים את מחיר היעד ל-36 שקלים למניה".

"המניות אינן זולות"

"צעדי ההתייעלות תמכו בתוצאות. הביצועים של החברה בפועל היו מעורבים: מצד אחד החברה פספסה את התחזית שלנו להכנסות בצורה די משמעותית", כתובים בלידר אך מציינים כי עם זאת החברה הכתה את תחזית הרווח.

"כניסתן של מירס וגולן לתחום הסלולר תגביר את הלחצים התחרותיים בצורה משמעותית; הדו"ח ממחיש את היכולת המוגבלת של החברה לשלוט בהכנסות ומצביע על כך כי החברה נאצלת להתיישר לרמות המחירים החדשים בענף. אנו מעריכים כי החברות הגדולות ייאלצו להתאים את עצמן לתנאי השוק החדשים, דבר שעלול להוביל לפגיעה מהותית בתוצאות העסקיות בתקופה הקרובה", כותבת סבינה פודבל, אנליסטית התקשורת של לידר.

בשורה התחתונה סבורים בלידר כי המניות אינן זולות וטרם ראינו את התחתית. לאור ההתפתחויות האחרונות מחיר היעד של סלקום מעודכן ל- 43 שקלים וההמלצה היא לחשיפה מוגבלת למניה.

"אומנם מניות הסלולר ספגו פגיעה קשה עד כה אך המהלכים של החברות החדשות, התחושה של מעט שאננות שהצרכן לא יעבור חברה סלולרית עבור הפרש מחיר של 30-40 שקלים בחודש והתבטאות כחלון הבוקר באשר לרפורמות נוספות בסלולר (והפעם בצד המכשירים) מביאה אותנו להמשיך ולחשוב כי טרם הגענו לנחלה ועדיין קיים סיכון במניות", כותבים ליאת גלזר וגלעד אלפר מאקסלנס ברוקראז'. באקסלנס מורידים את ההמלצה למניית סלקום ל'' עם של 30 שקלים למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה