"המערכת הבנקאית בישראל איתנה ויכולה לעמוד בזעזועים"

בבנק ישראל מגיבים להורדת הדירוג למערכת הבנקאית מצד מודיס שהפילה את מניות הבנקים ב-2.7%. "מרבית הגורמים שהוזכרו בהודעת חברת מודיס הוזכרו ע"י בנק ישראל כגורמי סיכון"
 |  (2)
סטנלי פישר
"המערכת הבנקאית בישראל איתנה, וכי ביכולתה לעמוד בזעזועים כפי שעמדה בהם בעבר", כך מגיבים היום בבנק ישראל להורדת הדירוג למערכת הבנקאית מצד סוכנות הדירוג מודיס. בעקבות ההורדה צלל היום מדד הבנקים ב-2.7%.

בבנק ישראל מסבירים כי מרבית הגורמים שהוזכרו בהודעת חברת מודיס ושהביאו, לדברי החברה, להורדת תחזית דרוג האשראי של המערכת הבנקאית בישראל ידועים, ואף הוזכרו על ידי בהזדמנויות שונות בעבר כגורמי סיכון וכאתגרים העומדים בפני מערכת הבנקאות הישראלית.

לדבריהם, "מודיס התייחסה בהודעתה הן לגורמים בסביבה הכלכלית והגיאופוליטית שבה המערכת הבנקאית פועלת, והן למאפיינים של מערכת הבנקאות עצמה, ובפרט יחסי ההון של הבנקים וריכוזיות תיק האשראי".

בבנק ישראל מציינים כי מבחני לחץ שנערכו לאחרונה על ידי המפקח על הבנקים בשיתוף קרן המטבע הבינלאומית לקחו בחשבון גורמים אלו. בבנק מציינים כי "בין הגורמים שתורמים לעמידות המערכת ניתן לציין את יחסי החוב הנמוכים המאפיינים את משקי הבית ואת המגזר העסקי בישראל, רמת מינוף נמוכה יחסית של המערכת הבנקאית, וחשיפות זניחות לחובות ריבוניים של מדינות אירופאיות המצויות במשבר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פישר מה עם קלטות פורנו שהיו בבנק וקופה קטנה? (ל"ת)
  נוכלים מנהלים אותנו 09/05/2012 19:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ריכוזיות במתן אשראי
  אורי 09/05/2012 18:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני לא מאמין לבנק ישראל. אחרי שראיתי את הצגת הנתונים של מתן חודורוב בערוץ 10 - כאשר קבוצה ריכוזית אחת לוקחת 25% מההון העצמי של בנק הפועלים, וקבוצה ריכוזית אחרת לוקחת 20% מההון העצמי של בנק לאומי - רבותי, אני רץ להוציא את כספי מהבנק וטומן אותו צתחת לבלטות.
  סגור