טבע לא סיפקה תחזיות להמשך השנה - המנייה נפלה 2.4% בנעילה

בשנתיים האחרונות התמודדה חברת טבע עם תנודתיות חריפה בתוצאות העסקיות שלה. לוין רוצה לגבש את האסטרטגיה של החברה לשנים הקרובות, אסטרטגיה שתפורסם בקרוב
 |  (1)
ג'רמי לוין
ד"ר ג'רמי לוין מנסה לעשות סדר בחברת טבע. אחת ההחלטות הראשונות שלקח על עצמו מנכ"ל טבע הנכנס הוא שלא לנפק תחזיות לרבעון הבא או לאשרר את התחזיות להמשך שנת 2012. המשקיעים לא חיבבו כל כך את ההחלטה, והמניה ביצעה מהלך מטה וננעלה בירידה של 2.4%.

בשנתיים האחרונות התמודדה חברת טבע עם תנודתיות חריפה בתוצאות העסקיות שלה. לא אחת נאלצה טבע לבצע התאמות של תחזיות השוק לתנודתיות הרבה ובשנה האחרונה סיפקה למשקיעים לעתים גם תחזית רווח רבעונית.

נראה שמטרת המהלך של לוין הוא לגבש את האסטרטגיה של החברה לשנים הקרובות אותה בכוונתו להתוות עם כניסתו לתפקיד. בשלב זה האנליסטים והמשקיעים של טבע נותרו מעט עם ערפל באשר להמשך השנה והערכות הן שבהמשך השנה טבע תספק את האסטרטגיה.

התחזית המקורית שסיפקה טבע לשנת הכספים 2012 עומדת על רווח של 5.48-5.68 דולר למניה. ברבעון הראשון הרווח של החברה הסתכם ב-1.47 דולר למניה. אנליסטים מעריכים כעת כי ברבעון השני יסתכם הרווח למניה ב-1.32 דולר ובשנה כולה על 5.61 דולר למניה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תמכרו תמכרו
  ווארן באפט ג' וניור 09/05/2012 17:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לי כסף לקנות
  סגור