"הפסיקו המונופול של סומך חייקין בביקורת רו"ח על הבנקים"

בעקבות ההערה בדו"ח קרן המטבע הבינלאומית על כך שתמוה כי רו"ח אחד מבצע את הביקורת כמעט על כל הבנקים בישראל קוראת יחימוביץ' לרגולטורים: "קבעו רוטציה בתחום ראיית החשבון בכל התאגידים הפיננסיים"
 | 
(3)
שלי יחימוביץ' (צילום: שי יחזקאל)
יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ' קוראת לרגולטורים: "הפסיקו את המונופול של סומך חייקין בתחום הביקורת החשבונאית על הבנקים, קבעו רוטציה בתחום ראיית החשבון בכל התאגידים הפיננסיים", זאת בעקבות הערת קרן מטבע הבינלאומית במסגרת הדו"ח של הקרן על המשק הישראלי.

את המכתב שלחה יחימוביץ' לארבעה רגולטורים: המפקח על הבנקים בבנק ישראל, דוד זקן, יו"ר , פרופ' שמואל האוזר, הממונה על שוק ההון, פרופ' עודד שריג והממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה.

במכתבה היא מציינת כי הדרישה להפסיק את המונופול בתחום הביקורת החשבונאית על הבנקים הינה על רקע ההערה בדו"ח קרן המטבע הבינלאומית על המשק הישראלי ובה ביקורת על כך שבאופן תמוה, רואה חשבון אחד (סומך חייקין) ביקורת חשבונאית כמעט על כל הבנקים בישראל. הדו"ח ממליץ למפקח על הבנקים לטפל בכך מידית, ולהתיר את המונופול.

לדברי יחימוביץ' "בשל הבעייתיות הברורה של ריכוזיות תחום ראיית החשבון בבנקים, אני פונה אליכם בבקשה לקבוע כי בדומה לחובת הרוטציה של רואי חשבון בחברות ממשלתיות, תוחל באופן מידי חובת רוטציה דומה גם על רואי חשבון בבנקים".

והוסיפה, "בהזדמנות זאת, נראה לי נכון להרחיב את היריעה ולהחיל חובת רוטציה דומה בכל הגופים המטפלים בכספי ציבור, אשר אמנם אינם מופיעים בהערת קרן המטבע, אך המצב בהם אינו שונה בהרבה: תאגידים פיננסיים, חברות ומוסדיים בכלל... ריכוזיות הביקורת בגופים אלה, ועמה גם ריכוז המידע על עסקים ועל עסקאות בידי מעטים - היא מתכון ודאי לכשל שוק, והיא אף עלולה להביא - במישרין או בעקיפין - לתיאום פעולות בין תאגידים פיננסיים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  צודקת צודקת צודקת !
  רמי 10/04/2012 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין צורך לנמק ! זה ברור וחבל שלא נעשה מזמם .
  סגור
 • 2.
  מתי תטפלי בבונבון (הון) השחור שהורס את המדינה (ל"ת)
  סוכר 10/04/2012 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ולא אתפלא שמקבל פפלין (ל"ת)
  הוא מושחט 10/04/2012 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור