"נראה שהמגמה עשויה להסביר דווקא פעילות כלכלית מוגברת"

"העלייה ביבוא מכונות וציוד וחומרי גלם, עשויה להעיד על אופטימיות זהירה בסקטור העסקי אשר עדיין מוצא לנכון לבצע פעולות יבוא במטרה לשמור על כושר הייצור שלו ואף להגדילו"
 | 
גיל בפמן (צילום: יעל צור)
"במהלך חודש ינואר נרשמה עלייה בהיקף היבוא לצד ירידה ביצוא", כותבים היום כלכלני בנק לאומי בראשות ד"ר גיל מיכאל בפמן שסבורים כי גירעון הממשלה צפוי לחרוג כלפי מעלה מהיעד. עם זאת בבנק רואים בחיוב את העלייה ביבוא כסממן להתעוררות הכלכלה.

העלייה ביבוא כללה את רכיב מוצרי ההשקעה ומושפע בעיקר מעלייה ביבוא של מכונות וציוד. כמו כן, חלה עלייה מתונה ברכיב חומרי הגלם, אם כי ישנה מגמה מעורבת בחומרי הגלם של ענפי התעשייה השונים. "העלייה ברכיבי יבוא אלו, מכונות וציוד וחומרי גלם, עשויה להעיד על אופטימיות זהירה המאפיינת את הסקטור העסקי אשר עדיין מוצא לנכון לבצע פעולות יבוא במטרה לשמור על כושר הייצור שלו ואף להגדילו".

"נראה שהמגמה של עלייה מתמשכת ביבוא עשויה להסביר דווקא פעילות כלכלית מוגברת, וזאת בניגוד לפסימיות ששררה בתחום זה בחודשים האחרונים", כתובים בלאומי ומסייגים בכך ש"יש להמתין לנתוני החודשים הבאים כדי לאפיין בצורה מוצקה יותר את מגמת הפעילות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה