הממונה על הגבלים שוקל להטיל עיצומים על מונופול המלט נשר

דיויד גילה שוקל להורות לנשר לחדול ממתן ההטבות ללקוחותיה ולפרסם את מחירי המלט ותנאי אספקתו
 | 
(1)
נוחי דנקנר
חברת {כלל תעשיות} הודיעה הבוקר (ה') כי חברת משאב, שאת השליטה בה היא מוכרת למשפחת לבנת, קיבלה הודעה מהממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה לפיה הוא שוקל להורות לחברה הבת נשר לחדול ממתן ההטבות ללקוחותיה ולפרסם את מחירי המלט ותנאי אספקתו.

נשר מפעלי מלט, חברה בבעלות מלאה של משאב, הוזמנה לשימוע בנושא בפני רשות ההגבלים העסקיים. מהחברה נמסר, כי היא בוחנת את השלכות המכתב ובכוונתה להיענות להזמנה לשימוע על מנת לנסות ולשכנע את הממונה להימנע מנקיטת צעדים.

בכלל תעשיות מעריכים, כי במידה והממונה יחליט להכריח את החברה לחדול ממתן ההטבות הניתנות על ידי נשר ללקוחותיה לרבות חלק מהנחות הכמות הניתנות ללקוחות נשר, לדבר עלולה להיות השפעה מהותית על תוצאותיה של נשר.

כלל תעשיות חתמה לאחרונה על עסקה למכירת השליטה במשאב למשפחת לבנת לפי שווי של 2.4 מיליארד שקלים, כאשר הנכס המרכזי שנמכר בעסקה הוא מונופול המלט נשר ששולט ב-90% מהשוק ומנוהל כיום ע"י צביקה לבנת.

אחד הדברים שמעסיקים את גילה היא ההחזקה של חברת משאב המחזיקה בנוסף לנשר גם ב-50% מחברת תעבורה, מונופול ההובלה. נציין, כי משפחת לבנת מחזיקה ב-50% הנותרים מתעבורה המחזיקה מצידה ביותר מ-40% בתעבורה תפזורת, מונופול בשינוע מלט אפור בתפזורת.

העסקה בין כלל תעשיות למשאב תצטרף לקבל את אישור הממונה שמצידו יבדוק את השפעת העסקה על התחרות במשק.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא צריך להיות חכם על מנת להבין כי התנהלות
  פישלזון 16/02/2012 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת " נשר" היא התנהלות של מאפיה. לפתוח ולהוזיל את היבוא ומייד. איפה הייתה מדינת ישראל כל השנים האם גם אותה הצליחה חברת נשר לשחד ?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות