מנופים עלולה לרשום הפסד של 110 מ' ש' ולאבד בניין בדאלאס

אחד הנושים דורש פירעון מיידי של הלוואה לאחר שהחברה לא עמדה בתשלום ריבית להלוואת נון ריקורס שנטלה למימון רכישת בניין בדאלאס. תגובת מנופים: "בתנאי ההלוואה הנוכחיים, אין בכוונת החברה להמשיך ולהשקיע בנכס"
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
המסחר במניית ארנה גרופ 0% ארנה גרופ 2.3 0% ארנה גרופ בסיס:2.3 פתיחה:2.3 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הופסק היום (ה') בשעות הצהריים לאחר שהחברה, ששווי השוק שלה כ-450 מיליון שקל, הודיעה כי היא עלולה לרשום הפסד של 110 מיליון שקל, לאחר שחברה כלולה בה היא מחזיקה ב-50% אינה עומדת בחלק מתשלום בעבור הלוואת נון ריקורס שנטלה לצורך מימון רכישת בניין משרדים בדאלאס. בסיום המסחר איבדה החברה 6.9% וסגרה במחיר של 39 אגורות.

על פי הודעת מנופים התקבלה אצלה אתמול הודעה מחברת הניהול של הנכס ולפיה אחד המלווים שהעמיד שלחברה הכלולה הלוואה בסך של 20 מיליון דולר, דחה הצעה שהוצעה לו לרכישה עצמית של ההלוואה בתמורה לסך נמוך יותר מיתרת ההלוואה ודרש פירעון מיידי של יתרת ההלוואה. המלווה הודיע כי בכוונתו לנקוט בצעדים הנדרשים לשם מימוש השעבוד שניתן לו בגין הנכס.

יצויין כי ההלוואות שנטלה החברה הכלולה לצורך מימון רכישת הנכס בסך כולל של 200 מיליון דולר הינן ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse).

להערכת חברת הניהול, במידה שהמשא ומתן לשינוי תנאי ההלוואה לא יצלח, יוכל המלווה לממש את זכותו לחילוט הנכס בתוך כחודש. במקרה זה, תועבר הבעלות בנכס לידי המלווה, והוא ייכנס בנעלי החברה הכלולה בכל הנוגע לזכויות ולחובות בנכס, לרבות החבות לתשלום יתרת ההלוואות בגין רכישת הנכס.

"במידה שתרחיש זה יתממש, עתידה החברה למחוק את יתרת השקעתה בחברה הכלולה ולרשום הפסד של כ- 110 מיליון שקל", נכתב בהודעת החברה לבורסה.

למיטב ידיעת החברה, חברת הניהול של הנכס מקיימת מגעים נוספים עם המלווים, לרבות המלווה האמור, בקשר למימון מחדש של ההלוואות. בשלב זה אין ביכולתה של החברה להעריך את תוצאותיו של המשא ומתן.

חברת איי.אס.טי.סי שבשליטת מרכוס ובר מחזיקה ב-48.8% ממניות מנופים,אברהם נניקשווילי מחזיק בכ-24% והציבור מחזיק בה בכ-20%. מנכ"ל החברה הוא יואל ביסמוט. "מדובר במהלך אותו יזמה מנופים כחלק משינויים פיננסיים שמבצעת החברה. המהלך נובע מתוך ההבנה שתנאי ההלוואה אותה משלמת החברה בעבור הנכס גבוהים מידי, בעיקר על רקע התקופה הנוכחית ובהתייחס למצב בשוק הנדל"ן בארה"ב. בתנאי ההלוואה הנוכחיים, אין בכוונת החברה להמשיך ולהשקיע בנכס ולכן החברה נמצאת בימים אלו במו"מ מתקדם על הלוואה בתנאים סבירים יותר וכל התוצאות האפשריות במו"מ זה נלקחו כבר בחשבון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה