פישמן מבקש למזג את כלכלית עם מבני תעשיה

שנה אחרי שהשלים מיזוג כלכלית ירושלים עם דרבן מבקש איש העסקים פישמן לבצע מהלך דומה בין כלכלית למבני תעשיה. שי ליפמן מ-IBI: "המהלך חיובי ואף מתבקש"
 | 
אליעזר פישמן (קרדיט: Bizportal)
שנה לאחר השלמת מיזוג דרבן לתוך כלכלית ירושלים, איש העסקים אליעזר פישמן מבקש לעשות זאת שוב ולמזג את מבני תעשיה לתוך כלכלית ירושלים בעסקת החלפת מניות.

במסגרת עסקת המיזוג מבקשת כלכלית ירושלים +0.82% כלכלית ירוש 1,595 +0.82% כלכלית ירושלים בסיס:1,582 פתיחה:1,584 גבוה:1,600 נמוך:1,584 תמורה:4,463,256 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לרכוש את מלוא יתרת המניות של מבני תעשיה +1.6% מבני תעשיה 839 +1.6% מבני תעשיה בסיס:825.8 פתיחה:825.8 גבוה:839 נמוך:825.8 תמורה:1,533,164 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מידי בעלי המניות מקרב הציבור, כך שהחברה תהפוך לחברה בת בבעלות מלאה של כלכלית ירושלים, מבלי שיחול שינוי בנכסים ובהתחייבויות של מבני תעשיה, המוחזקת על ידה בשיעור של 79.22%. בתמורה תקצה כלכלית ירושלים מניות שלה לבעלי מניותיה של החברה מקרב הציבור.

המהלך הנוכחי הינו המשך ישיר לזה שבוצע בתחילת 2011 בין חברות כלכלית ירושלים לחברת הבת דרבן השקעות, באמצעותו רכשה כלכלית את אחזקות הציבור בדרבן, ובתמורה הקצתה לבעלי המניות של דרבן מניות. המיזוג צמצם את מבנה האחזקות המדורג של איש העסקים אליעזר פישמן באופן שבו אחזקותיו המרכזיות הפכו להיות תחת חברת האם כלכלית ירושלים.

החברות מסרו, כי מטרת המיזוג בין כלכלית למבני הינה פישוט מבנה החזקות הנדל"ן בקבוצת כלכלית ירושלים . בנוסף, להערכת דרבן, המיזוג יביא לחיזוק מעמדם ומיסודם של שיתופי הפעולה הקיימים ממילא בקבוצה בהשקעות ברוסיה, בהודו ובמדינות חבר העמים ויקל על כניסה לשיתופי פעולה עתידיים ומיזמים משותפים בין חברות הקבוצה. כמו כן, כי החברה הממוזגת תהנה מיתרון בכל הנוגע לגיוס הון וחוב עתידיים וכן , המיזוג עתיד לגרום להגדלת הסחירות והצפת ערך לבעלי המניות בכלכלית ירושלים כתוצאה מהגדלת ההון העצמי ושווי החזקות הציבור.

איש העסקים אליעזר פישמן מחזיק בכ-66% ממניות כלכלית ירושלים הנסחרת לפי של 2 מיליארד שקלים. בנוסף, חברה הבת מבני תעשיה מחזיקה בכ-11.5% ממניות חברת האם כלכלית ונסחרת בכ-1.76 מיליארד שקלים.

"המהלך חיובי ואף מתבקש", כתב בתגובה האנליסט שי ליפמן מבית ההשקעות IBI. "מהלך כזה מחזק את ההון של כלכלית שהיא הזרוע הגדולה והעיקרית של הקבוצה ומפשט את מבנה הבעלות בחברות הבנות (מירלנד, סוויטלנד וכו'...) ופותר בעיות של חלוקת עבודה וטריטוריות בין החברות הבנות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה