וול סטריט חתמה יום הפכפך בעליות קלות: פריגו זינקה עוד 6.8%

לאחר המלצת קנייה מהאנליסטים של בנק ההשקעות אופנהיימר. סקטור הפיננסים העיב קשות על המדדים לאורך יום המסחר, ביחוד מריל לינץ' שממשיכה להסתבך. פוליקום הוסיפה 4.64%, סרגון איבדה 1.81%, טבע הוסיפה 1.2%
|
וול סטריט חתמה יום הפכפך בעליות קלות: פריגו זינקה עוד 6.8%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר האחרון לשבוע זה בעליות קלות. המדדים התנודדו ללא הרף בין עליות קלות לירידות קלות. המשקיעים התקשו לקבוע כיוון ברור למדדים במהלך יום המסחר לאור שטף הנתונים המעורבים שהתקבלו. התקוות להמשך חוסנה של הכלכלה עם נתון המשרות, התחלפו להם בחששות מפני מחיקות נוספות מצד מריל לינץ' וסיטי גרופ.

בתוך כך, סקטור הפיננסים ובראשו מריל לינץ' וסיטיגרופ הקשה מאוד על המדדים בבורסת ניו יורק. החששות הם כי המחיקות האדירות של הרבעון השלישי הם רק קצה הקרחון.

המשקיעים המשיכו גם היום להזרים עוד כספים לאגרות החוב הממשלתיות, הנחשבות בטוחות יותר. הפאניקה הגדולה במניות הפיננסים נמשכת, היום זאת מריל לינץ' שמעוררת חששות כבדים למחיקות נוספות.

נתונים מפתיעים במיוחד משוק התעסוקה האמריקני הגיעו היום טרם פתיחת המסחר. למרות חששות האנליסטים והערכות לירידה נוספת במשרות, נתוני חודש אוקטובר מצביעים על 166,000 משרות חדשות, הנתון הגבוה ביותר מאז חודש מאי. במקביל, עם פרסום הנתונים החוזים עשו פניית פרסה ועברו לעליות.

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.56% לרמה של 2,810 נקודות. סגר בעלייה של 0.2% לרמה של 13,595 נקודות.

נפט

החוזים על הנפט הגולמי נסחרו קרוב יותר לשיאים הסטורים היום, ברקע לספקולציות כי הביקושים לנפט גולמי יגברו לאחר דו"ח התעסוקה החזק, שהצביע על תוספת משרות גדולה מהצפוי.

החוזים על הנפט סגרו בעלייה של 2.6% למחיר שיא של 95.93 דולר לחבית, במסחר בבורסת ניו יורק.

במאקרו

למרות פסימיות האנליסטים, נתוני המשרות החדשות לחודש אוקטובר הפתיעו והציגו את הנתון הגבוה ביותר מאז חודש מאי עם 166,000 משרות חדשות.

קונצנזוס כלכלני MarketWatch עמד על 93,000 משרות חדשות, נמוך מנתוני חודש ספטמבר (110,000 משרות), אך נתון שעדיין עומד בממוצע של 3 החודשים האחרונים (90,000 משרות). שיעור האבטלה הפגין יציבות כצפוי ונותר ללא שינוי על 4.7%.

לפני פרסום הנתונים אמר Tony Crescenzi אסטרטג בתחום האג"ח ב-Miller Tabak, "במידה ותהיה הפתעה חיובית בנתונים ונראה 125,000-175,000 משרות חדשות אפשר לצפות לתגובה מיידית ולראלי גם בבורסה. השוק יגיב בעוצמה לנתונים חזקים גם בגלל הערכות כי הפד לא יוריד את הריבית פעם נוספת בקרוב. מן הצד השני, נתונים שיהיו נמוכים מהצפי עלולים להגביר את החששות להאטה משמעותית בכלכלה".

ההזמנות לסחורות המיוצרות במפעלים האמריקנים עלו ב-0.2%, בחודש ספטמבר ברקע למחירי דלק גבוהים, כך דיווחה היום לשכת המסחר בארה"ב.

אולם, ההזמנות למוצרי בני-קיימא, כמו מטוסים ומחשבים, נפלו ב-1.7%, כמו כן ירידה חדה בהזמנות למוצרי ביטחון. ההזמנות והמשלוחים למוצרי ה- nondurable (שלא ברי-קיימא) כמו גז ומזון עלו ב-2.1%.

מניות במרכז

מניות בתי ההשקעות, גולדמן זקס ו-JPMorgan מאבדות גובה באירופה בעקבות ספקולציות כי Barclays, הבנק השלישי בגודלו בבריטניה ביקש מ-Bank of England להשתמש בקרן חרום שברשותו.

מניותיה של ענקית הפיננסים סיטיגרופ, ריכזו עניין, לאחר שצנחו אתמול בכ-6% באמצע יום המסחר בניו יורק, ברקע לחששות כי סקטור הבנקאות מצוי במלכוד ולא יוכל לעמוד בתשלומי הדיבידנד השמנים שנהוגים במגזר. "בטווח הקרוב, תאלץ סיטיגרופ לגייס יותר מ-30 מיליארד דולר על ידי מכירת נכסים ותוריד את הדיבידנד שהיא מחלקת", כך טוענים היום האנליסטים ב-CIBC. אתמול, ספגה סיטיגרופ הורדת המלצה לתשואת חסר על סקטור הפיננסים על ידי האנליסטים Meredith Whitney ו- Carla Krawiec, באומרם כי הם מעלים חששות מפני יכולת החברה לשלם את הדיבידנדים.

חברת Affiliated Computer, (סימול:ACS) דיווחה היום על של 66.1 מיליון דולר ומכירות של 1.49 מיליארד לרבעון שהסתיים ב-30 לספטמבר, בהשוואה ל-61.4 מיליון דולר ומכירות של 1.38 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. החברה גם כן הודיעה על רווח מתואם למניה של 77 סנט. האנליסטים ציפו קצת למשהו אחר- רווח של 84 סנט ומכירות של 1.49 דולר.

מסתבר שיש גם חברות המסוגלות להגדיל את הדיבידנד, גם בתקופה מעין זו, Allegheny Technologies Inc, (סימול: ATI ) הודיעה על רכישה חוזרת של מניות החברה בהיקף של 500 מיליון דולר. חבר הדירקטורים אישר גם את הגדלת הדיבידנד הרבעוני ב-39%, כך שיעמוד על 18 סנט לעומת 13 סנט. הדיבידנד הבא ישולם ב-28 לדצמבר, ויום האקס יהיה ב-10 לדצמבר. יצרנית המתכות הודיעה כי היא מתכוונת לתרום כ-100 מיליון דולר, לתוכנית הפנסיה החדשה אותה תנהיג החל מהרבעון הרביעי.


ישראליות במרכז

חברת אלדין (אלדין חו"ל ) דיווחה על אישור הדירקטוריון לרכישה של כמות מוגדל של מניות החברה (BUY BACK). על פי פרסום החברה הרכישה לא תעלה על 500 אלף מניות ובסכום שלא יעבור את ה-10 מיליון דולר.

חברת גיוון אימג'ינג (סימול: givn), (גיוון חו"ל ) מוסיפה לרכז עניין, יום לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2007. החברה הציגה עלייה של 15% בהכנסות ופספסה את התחזיות, אך הצליחה לעקוף את תחזיות הרווח לרבעון. הכנסות החברה הסתכמו ב- 27.7 מיליון דולר, לעומת 24 מיליון דולר ברבעון שלישי 2006. צפי האנליסטים היה להכנסות של 30.6 מיליון דולר, לפי סקר של 5 אנליסטים שנערך על ידי thomson financial. הרווח הנקי על בסיס gaap הסתכם ב- 1.7 מיליון דולר או רווח של 0.05 דולר למניה בדילול מלא ברבעון השלישי לשנת 2007, לעומת רווח נקי של 741,000 דולר, או 0.02 דולר למניה ברבעון השלישי לשנת 2006.

חברת הרמוניק , המייצרת סיבים פיבר אופטים לתקשורת איטרנט, הודיעה אמש, כי היא מתמחרת הנפקת מניות לציבור במחיר של 12 דולר למניה. בסך הכל תציע החברה 12.5 מיליון מניות, דיסקאונט קטן למחיר המניה הבוקר עם פתיחת המסחר בניו יורק. החברה השאירה בידי החתמים את האפשרות לרכוש כמות נוספת של 1.88 מיליון מניות, כדי לכסות על העלויות הנוספות אם יהיו כאלה. ההצעה אמורה להיסגר ב-6 לנובמבר, בשבוע הבא.

מניותיה של אלווריון חו"ל השלימו אמש צניחה דו יומית של כ-20% לאחר שאנליסטים הורידו את המלצתם למניה, לאור החששות כי החברה לא תוכל לעמוד בתחרות הקשה בשוק הטלקום הגלובלי. בשנה האחרונה, נסחרה אלווריון ברצועת מחירים של 6.03 דולר עד ל-15.21 דולר במחיר השיא אליו הגיעה.

חברת נייס חו"ל מערכות, ספקית מובילה של פתרונות מתקדמים לארגונים, הודיעה היום כי מערכת ה- NICE Perform של החברה נבחרה על ידי West Corporation, המובילה באספקת מערכות תקשורת בתחום האאוטסורסינג. המערכת אותה תספק נייס, היא חלק ממשפחת ה- NICE SmartCenter של נייס. מוקדי התקשורת של West contact יצטיידו בדור הבא של פתרונות ה- VoIP שמעניקים יתרון ריכוזיות והפחתה בעלויות ההקלטה למוקדי השירות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות