רשות ני"ע יוצאת באזהרה מפני השקעה בתחום הקריפטו

לצד זאת הרשות הודיעה באופן רשמי כי חברות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים לא יכללו במדדי הבורסה
 |  (1)
ענת גואטה, צילום: יח"צ
לאחר לא מעט התבטאויות של יו"ר רשות ני"ע היוצא שמואל האוזר, כעת היו"ר הנכנס ענת גואטה הוציאה אזהרה חריגה למשקיעים בדבר השקעה במטבעות קריפטו. לצד זאת הרשות הודיעה באופן רשמי כי חברות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים לא יכללו במדדי הבורסה.
ברשות לניירות ערך כותבים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין: "יש הסבורים כי טכנולוגיה זו צפויה להתפתח ומביאה עמה בשורה ליזמים, למשקיעים למשק בכללותו. ואולם, בעת הנוכחית, תחום זה חשוף לסיכונים רבים השונים בעצמתם או באופיים מאלה המוכרים בשוק ההון המסורתי".
ברשות מפרטים את של הסיכונים שבהשקעה: 
 - סיכוני שוק, כמו התפתחות בועת מחירים, תנודתיות קיצונית בשווי המטבעות ונזילות נמוכה המגבילה את היכולת לממש את ההשקעה.
- סיכונים תפעוליים, כמו הסיכון להונאות ומניפולציות במסחר בפלטפורמות בלתי מפוקחות ובלתי מהימנות, וכן הקושי בהפקדת כספים שמקורם במטבעות קריפטוגרפיים במערכת הבנקאית.
- סיכוני אבטחת מידע (סייבר), כמו הסיכון לגניבה או אובדן של מפתחות פרטיים (סיסמאות) לארנקים דיגיטליים המעניקים גישה למטבעות קריפטוגרפיים. התקפות סייבר נגד פלטפורמות מסחר בלתי מפוקחות וארנקים דיגיטליים הן תופעה רווחת.
- סיכונים רגולטוריים, לפיהם הסדרה עתידית של הפעילות במטבעות הקריפטוגרפיים עשויה לגרור השלכות משמעותיות על העוסקים בתחום, עד כדי מניעת המשך הפעילות במקרים מסוימים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אותו גברת בשינוי שם
  ירון 14/03/2018 13:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היו"ר החדשה ממשיכה את דרכו של היו"ר הקודם פרופסור האוזר הרשות הודיעה באופן רשמי כי חברות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים לא יכללו במדדי הבורסה. חבל מאד חוסר הבנה יכול להביא להרס והיא עושה את אותה הטעות שעשה קודמה בתפקיד. לא לכלול את החברות הסוחר
  סגור