הדולר נחלש ל-3.90: "הידיעות על ניסיון למכור את מושב אובאמה בסנאט הפחידו את הסוחרים"

כך אומר היום יועד דרוז מ-Real Stream Trading. הדולר נחלש ב-0.7% מול השקל והיציג נקבע ברמה של 3.90 שקלים
|
הדולר נחלש ל-3.90: "הידיעות על ניסיון למכור את מושב אובאמה בסנאט הפחידו את הסוחרים"

הדולר נסחר היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות מול יריביו הגדולים ובמקביל נחלש מול השקל הישראלי, בעוד הסוחרים ממתינים לחדשות נוספות בנוגע לתוכנית ההצלה ליצרניות הרכב האמריקניות.

"הדולר נחלש אמש מול האירו באופן חד ברקע לידיעות כי מושל אילנוי נעצר בחשד לניסיון "למכור" את מושבו של אובאמה בסנאט", אומר היום יועד דרוז מנהל חדר המסחר ב-Real Stream Trading. "הסוחרים חששו כי אובאמה עצמו מעורב ושלחו את האירו להיסחר ברמת ה-1.30 דולרים".

אתמול נודע, כי לאחר חקירה פדרלית, עצרו החוקרים את מושל אילנוי, רוד בלגוז'ביץ ואת ראש הסגל שלו באשמת ניסיון "למכור" את מושבו של אובאמה בסנאט. בלגוז'ביץ הואשם בקונספירציה למכור את כסאו הריק של אובאמה בסנאט בתמורה להטבות כלכליות.

"אומנם האירו-הדולר לא הצליח לשבור את רמת ה-1.3 דולרים אך הוא נגע בה פעמים. ניתן לשים לב, כי הדולר מתחזק ככול שמדד הסיכון עולה (Risk spreads). לכן, הוא צפוי לחזור השבוע לרמות של 1.26 דולרים בעוד הסיכון יחזור לעלות כתוצאה מהתנודתיות בשווקים", הוסיף דרוז.

בנק ישראל קבע את שער הדולר היציג בירידה של 0.7% לרמה של 3.90 שקלים. כמו כן, האירו ירד ב-0.1% לרמה של 5.055 שקלים. בעולם נחלש הדולר מול האירו ומול הליש"ט. הראשון מתחזק ב-0.08% והאחרון ב-0.33%.

איתן אדמוני, מנהל חדר מסחר מט"ח בבנק ירושלים, מעריך כי חולשתו של הדולר בארץ ובעולם היא זמנית, וכי בימים ובשבועות הקרובים הוא ימשיך להתחזק, על רקע המשך המשבר העולמי. "ארה"ב היא זו שבסופו של תהליך תוציא את העולם מהבוץ, מה שיתמוך בהתחזקות הדולר. אני רואה את הדולר נסחר סביב 4.15 שקלים בחודשים הקרובים", מציין אדמוני.

היום אחה"צ (שעון ישראל) צפויים להתפרסם בארה"ב נתונים על ביצועי המשכנתאות, המלאיים הסיטונאיים והתקציב הפדרלי החודשי, שעל פי הצפי יראה על גירעון של למעלה מ-100 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות