רווחי ברקליס ריסקו את התחזיות; "אנו מתנצלים על האירועים האחרונים"

החשיפה של הבנק לחובותיהן של ספרד, איטליה, פורטוגל, אירלנד, יוון וקפריסין קטנו ב-22%; המניה מגיבה בעלייה חדה
 | 
ברקליס קפיטל
למרות כל הכותרות השליליות שתקופה האחרונה, ברקליס (סימול: BARC) דיווח היום (ו') על רווח גבוהים מהצפוי בחציון הראשון של 2012.

בעוד הבנק הבריטי עסוק בהתנצלות עבור הקנדל האחרון שלו, הוא הציג רווח של 6.63 מיליארד דולר מתחילת השנה עד סוף יוני לעומת 5.84 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אתשקד. זאת כאשר האנליסטים ציפו בממוצע לרווח של כ-6 מיליארד דולר בלבד.

למרות התוצאות הטובות, הבנק רשם ירידה קלה בהכנסות המימון שלו מרמה של 9.17 מיליארד דולר לרמה של 9.05 מיליארד דולר. במקביל, בוצעה הפרשה לחובות אשראי של 4.61 מיליארד דולר.

בברקליס הדגישו כי במחצית הראשונה של השנה החשיפה לחובותיהן של ספרד, איטליה, פורטוגל, אירלנד, יוון וקפריסין קטנו ב-22% ל-8.77 מיליארד דולר וכי הביצועים בחודש יולי "ממשיכים לעקוף את אלו של השנה שעברה".

"אנחנו ממשיכים להיות זהירים בנוגע לסביבה הכלכלית שבה אנו פועלים ונמשיך לשמור על יחס ההון החזק של הקבוצה ופוזיציות המינוף והנזילות", אמר מרקוס אגיוס, יו"ר ברקליס. בנוגע לפרשיית ריבית הליבור אמר אגיוס כי "אנחנו מתנצלים על האירועים שצצו בשבועות האחרונים ומכירים בעובדה שאכזבנו את לקוחותינו ואת בעלי המניות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה