החברה לישראל צפויה לחלק דיבידנד של עד 200 מיליון דולר

שינוי שטר הנאמנות של איגרות החוב מאפשר את החלוקה. בתמורה הריבית על האג"ח עלתה במעט
|
עידן עופר, צילום: בוצ'צ'ו

בעלי האג"ח של החברה לישראל אישרו את שינוי שטר הנאמנות. בכך נסללה הדרך לחלוקת דיבידנד. זאת כפי שפורסם ב-Bizportal כבר בסוף ינואר.

ה חברה לישראל +0.62% חברה לישראל 72,650 +0.62% חברה לישראל בסיס:72,200 פתיחה:72,000 גבוה:72,960 נמוך:71,800 תמורה:6,572,705 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ביקשה מבעלי האג"ח הקלות בהתניות הפיננסיות, שכן ללא הסכמתם החלוקה לא יכלה להתבצע. בתמורה לשינוי העלתה החברה לישראל את הריביות לבעלי האג"ח. מדובר על עלייה בשיעור של 0.2% לשנה.
במסגרת שטר הנאמנות לאיגרות החוב של החברה לישראל כתוב כי החברה לא תכנס להשקעות נוספות, הן בדרך של השקעה בהון והן בדרך של הלוואת בעלים. בנוסף שטר נאמנות מגביל את שיעור המינוף של החברה.
המשמעות היא שהחברה לישראל לא יכלה לחלק דיבידנד, שכן החלוקה היתה מקטינה את הנכסים, ומגדילה את המינוף. לפי הערכות, היחסים הפיננסי במאזני החברה לישראל יאפשרו חלקות דיבידנד של עד 200 מיליון דולר.


במסגרת שטר הנאמנות נקבע כי כל עוד לא נפרעו איגרות החוב אז חלוקת דיבידנד תהיה מותנית, בין השאר, ביחס שבין התחייבויות לנכסים. במסגרת הסעיף נקבע כי היחס בין התחייבויות לנכסים יעמוד על 50%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות