הפרקליטות דורשת: 15 שנות מאסר לערן מזרחי וקנס של מיליון שקלים

הפרקליטות אף דורשת כי במקרה שלא ישלם את הקנס, יכנס הנאשם לכלא לשלוש שנים נוספות. כזכור, בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את מנהל ההשקעות ערן ב-101 עבירות של קבלת דבר במרמה
|
(2)
עו"ד אוחזת בספר החוקים הגרמני
התפתחות נוספת בפרשת המרמה בה היה מעורבת מנהל ההשקעות ערן מזרחי המכונה "המיידוף הישראלי". המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ג') לביהמ"ש המחוזי בת"א טיעונים לעונש בכתב בתיק של מזרחי שהודה והורשע בביצוע עבירות מרמה, הונאה וגניבה.

מהמכתב עולה כי הפרקליטות דורשת כי על מזרחי יוטל עונש של 15 שנות מאסר עקב חומרת המקרה. נוסף תעתור המאשימה לעונש על תנאי של 3 שנות מאסר לתקופה של 3 שנים. בנוסף ביקשה המאשימה כי בית המשפט יפסוק פיצוי לנפגעים על פי סכום הגניבה שנגנב מכל אחד מהנפגעים עד לתקרה המותרת בחוק של 258,000 שקלים וכן קנס בסך מיליון שקלים.

הפרקליטות אף דורשת כי במקרה שלא ישלם את הקנס, יכנס הנאשם לכלא לשלוש שנים נוספות. "הנאשם עצמו העיד כי הוא נהנה מחיי פאר, כי אשתו חשבה שהוא מיליונר וכי הוא איפשר לה להוציא כל סכום כסף שרצתה", נכתב במכתב שנשלח ע"י הפרקליטות.

101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

"בהמשך עדותו, כאשר נשאל הנאשם באופן ספציפי הוא אישר כי הוילה המפוארת עלתה כ- 6.5 מיליון שקלים, כי שיפוצה עלה עוד כ- 2 מיליון שקלים, וכי השתמש לשם כך בכספי המרומים."

עוד הוסיפה במכתבה כי "הנאשם ביצע את העבירות בהן הודה והורשע במשך כ- 5 שנים, החל משנת 2007 ועד מעצרו במאי 2012. אלמלא היו מספר מרומים חושדים ופונים למשטרה ואלמלא נעצר הנאשם, ייתכן והנאשם היה עדיין ממשיך במעשי ההונאה עד היום."

כזכור, בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את מנהל ההשקעות ב-84 עבירות של גניבה בידי מורשה, 101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, 28 עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות ועבירות רבות לפי חוק איסור הלבנת הון. מעצרו הגיע לאחר שהציג עצמו כמנהל השקעות ל-100 משקיעים פוטנציאללים וגרף לכיסו 47 מיליון שקלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אם הוא לא היה צווארון לבן אלא סתם פורץ קטן לדירות בסכומ (ל"ת)
  למה רק 15? 25/06/2013 18:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למה הוא מיידוף ודנקנר ותשובה לא
  שבת חלובה 26/06/2013 01:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה ההבדל בין הגניבות שלו לגניבות שלהם שמגיעות למיליארדים? למה אם היא חי כמו מלך זה פשע ואם דנקנר ותשובה ושאר הטייקונים חיים כמו מלכים זה בסדר? הוא בסך הכל למד מהם איך לגנוב. אני קורא להעמיד לדין את הטייקונים השודדים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות