לפיד קבע יעד גירעון של 3% ל-2014; פישר: "נקיטת צעדים כואבים"

לפיד ביקש להבהיר כי במרכז התקציב יעמוד האדם העובד, שהינו התורם המרכזי לצמיחה במשק. בנק ישראל תומך בהחלטתו של שר האוצר
|
(1)
סטנלי פישר
שר האוצר, יאיר לפיד, הודיע הערב (ב') לעיתונות כי יעד הגרעון בתקציב המדינה לשנת 2014 צפוי לעמוד על 3% מהתוצר, כלומר כ-31 מיליארד דולר. מוקדם יותר פורסמו דיווחים לפיהם סוכם עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי יעד הגירעון יעלה לרמה של בין 3% ל-3.25%.

בהודעה לעיתונות מסר לפיד כי ״אנו נוקטים במדיניות כלכלית אחראית ואמיצה שתחזיר את המשק לתוואי הצמיחה ותסייע בהתמודדות מול האתגרים הכלכליים הניצבים בפנינו. נוביל את כלכלת ישראל לצמיחה לא רק משקית אלא גם לצמיחה במשק הבית".

לפיד ביקש להבהיר כי במרכז התקציב יעמוד האדם העובד, שהינו התורם המרכזי לצמיחה במשק. בתגובה להודעתו של לפיד, נמסר בבנק ישראל כי הם תומכים בהחלטתו של לפיד להציב יעד גירעון של 3% ל-2014. נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, אמר כי "ההחלטה הקשה שקיבל השר תשיב את האמינות למדיניות הפיסקלית שהייתה גורם חיוני ביכולתו של המשק הישראלי לעמוד בהצלחה מול האתגרים הניצבים בפניו. ברור שיישום החלטה זו ידרוש נקיטת צעדים כואבים. ואולם, עלינו להבין כי החלטה זו הכרחית להגנה על המשק מפני הידרדרות ולצמיחת ויציבות המשק בעתיד".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מר פישר אתה גרמת להאיץ את הכאב
  דוד 23/04/2013 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רכישתך הבלתי מבוקרת של הררי דולרים גרמו עד עתה להפסד של כ-26מילארדי ש"ח ומאחר והדולר אמור לגרד את 3.45 ש"ח לדולר ההפסד יעבור כנראה את ה-30 מיארדי ש"ח. מר לפיד כאן היה כסף והתאדה על מנת לשמור על עושק הבנקים והטייקונים. מדיניות זו הייתה אכן מהלומה גדולה לכלכלה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות