יורומאני: "סטנלי פישר צריך לרשת את ברננקי ב-2014 כיו"ר הפד"

המגזין הפיננסי שבחר בפרופ' פישר כנגיד המצטיין בעולם בשנת 2010 סבור שפישר צריך להחליף את בן ברננקי, שכהונתו תסתיים בעוד פחות משנה
|
(1)
סטנלי פישר
יו"ר הפדראל ריזרב בן ברננקי צפוי לסיים את כהונתו השנייה בחודש ינואר 2014, והתקשורת הכלכלית האמריקנית כבר מעלה השערות וספקולציות לגבי זהות המועמדים שעתידים לרשת את התפקיד הרם. התפטרותו המפתיעה של נגיד אתמול, הפרופ' סטנלי פישר, מעלה שם חם נוסף לבורסת השמות, זאת כאשר המגזין הפיננסי 'יורומאני' סבור כי פרופ' פישר צריך לרשת את ברננקי עם תום כהונתו השנייה.

להערכת 'יורומאני', "פרופ' פישר הוא אחד מהנגידים הטובים בעולם. האינסטינקטים שלו באשר לשווקים הגלובליים והידע הכלכלי העצום שלו מספיקים בהחלט כדי להוביל את הפדראל ריזרב החל מינואר 2014".

ברננקי צפוי לסיים את כהונתו השנייה בתפקיד יו"ר הפד בינואר 2014, ובתקשורת האמריקנית מעריכים כי הראשון יבחר שלא להמשיך לכהונה שלישית, זאת נוכח תשישותו מהטיפול במשבר הסאבפריים שהחל בשנת 2007.

נזכיר כי פישר כיהן בעבר בתפקידים בכירים בקרן המטבע הבינלאומית, בבנק העולמי, בענקית הבנקאות סיטיגרופ, התמודד בעבר ליו"ר קרן המטבע והוכתר ע"י המגזין 'יורומאני' כנגיד הטוב ביותר בעולם לשנת 2010. נציין כי המגזין 'יורומאני' חלק לפישר שבחים רבים במסגרת הכתבה, בין היתר קבע כי "פישר עזר להגן על על כלכלת ישראל מפני הסערות הכלכליות שנוצרו כפועל יוצא ממשבר הסאבפריים בארה"ב, זאת באמצעות רכישות מטבע חוץ ורכישת ממשלתיות ארוכות כדי להנזיל את השוק".

'יורומאני' הדגישו בכתבתם כי 'פישר בודד את המשק הישראלי מהסערה הגלובלית על ידי החלשת מטבע השקל, זאת כדי להבטיח שמגזר הייצוא לא ייפגע ממטבע מקומי חזק. בנוסף, פישר העז לחתוך את שיעור הריבית לשפל חסר תקדים של 0.5%, יום לפני שקובעי המדיניות בארה"ב ובבריטניה הורידו את שיעור הריבית במדינתם, ואף החל להפחית בינואר 2012 את שיעור הריבית בציפייה להקלות מוניטריות בכלכלות העולם לנוכח המשבר הכלכלי שהתפשט שם".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הוא ירים את מחירי הדירות בארה"ב
  giordic 30/01/2013 11:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כפי שעשה אצלנו.... לפחות 78%
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות