מנכ"ל בזק לעובדים: "כשרואים את מחיר מניות התקשורת ובהן בזק, תוהים האם גם אצלנו צפוי זעזוע - תיצמדו לעובדות"

עוד נכתב: "האיום שהוצג ע"י חברת החשמל רחוק מאד ממימוש ולהערכתי לא יקרה לעולם". עם זאת הוא מודה: "אנחנו מאבדים מאות קווים ביום"
|
(8)
אבי גבאי
מנכ"ל בזק, אבי גבאי, יוצא היום (א') במכתב יוצאי דופן לעובדי החברה במטרה להבהיר להם את השוק בו פועלת החברה (שוק ה"עובר טלטלות מהותיות"), את יתרונות החברה ("בזק נמצאת בתנופת השקעה") ואת מצבה ("אנחנו מאבדים מאות קווים ביום"). בין השאר סבור גבאי כי "האיום שהוצג של חברת החשמל רחוק מאוד ממימוש ולהערכתי לא יקרה לעולם משום שהוא לא כדאי".

להלן המכתב המלא לעובדים:

עובדות ועובדים יקרים,

בחודשים האחרונים שוק התקשורת בישראל עובר טלטלות מהותיות, בעיקר בענף הסלולרי, אך לא רק. רמת התחרות גברה מאד בפרק זמן קצר ביותר, מה שיצר זעזוע לא פשוט לחלק מהחברות. ראינו איך חברות הסלולר מאבדות הכנסות במהירות, וכיצד מודלים שיווקיים ותמחיריים משתנים בין לילה.

לצערנו גם השוק הקווי שלנו חווה שינויים, הנובעים בעיקר מהחלטות רגולטוריות, אך לא רק. שינויים אלו כוללים החל בביטול קנסות הנטישה, המשך בחיזוק הטריפל של הוט באמצעות האישור לספק גם שירותי ספקית אינטרנט, המשך בביטול התשלום על Naked DSL, וכלה בחבילות הכל כלול בסלולר.

כך למשל, בעוד שבשנת 2011 הצלחנו לייצר שינוי מגמה ולעצור את הירידה במספר לקוחות טלפוניה, הרי שברבעון האחרון המגמה התהפכה שוב, ואנחנו מאבדים מאות קווים ביום.

מנגד, הצלחנו להמשיך ולגייס מנויי אינטרנט בקצב מצויין של 15 אלף ברבעון, הגדלנו את קצב הגלישה הממוצע ב-57% ל- 8.3 מגה ביט, גייסנו ושדרגנו הרבה מאד לקוחות עסקיים ועוד. את זאת אנו עושים בזכות מקצוענות שלכם העובדים בהקמה מהירה של תשתית ה-NGN ופריסת הסיבים הנרחבת. עם ידיים קשורות אנחנו נלחמים על כל לקוח ומייצרים עבורו הצעות משתלמות מבחינת המחיר, אך בעיקר מבחינת האיכות המוצרית והשירותית. זאת הדרך שלנו להמשיך ולהצליח בסביבה תחרותית קשה, ולכן נמשיך ונשקיע הרבה מאד עבודה וכסף בטכנולוגיות מתקדמות ובתשתיות.

ברור שהזמנים יהפכו למאתגרים אף יותר, גם מבחינה רגולטרית, כאשר תהליך יצירת השוק הסיטונאי מתקדם, וכאשר הכלכלה המקומית מושפעת מזאת הגלובלית שמצבה לא טוב.

במצב שכזה, עיקר המשימה שלנו היא להיות ערוכים לשינויים מהירים ויחסית חריפים, כדי שנוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים שבפתח. עלינו להתאים את בזק לעידן החדש בשוק התקשורת, כך שנמשיך לשמור על מעמדנו התחרותי, ונמשיך להיות הבחירה הראשונה של הלקוח בטלפוניה, באינטרנט ובתקשוב.

אנחנו נערכים לשינויים התחרותיים בשוק מזה זמן, וישנה פעילות הכנה מדוקדקת לקראת תחילת פעילות השוק הסיטונאי. במקביל, אנחנו ממשיכים לייצר ערך מוסף ללקוחות שלנו, בדמות שירותים חדשים כמו רשת האינטרנט הציבורית שהשקנו רק לאחרונה, ושדרוג מתמיד של הלקוחות שלנו.

שלא יהיה לנו ספק, אתם הובלתם את בזק להתמודדות טובה יותר בתנאי תחרות, ויחד נתמודד בהצלחה גם בעתיד.

מעבר לכך, לשינויים הללו יש לא מעט הזדמנויות עבור בזק, אם לצידם יופיעו גם הקלות רגולטוריות, כפי שמובטח לנו. נמנף את היתרונות הברורים שלנו, הנובעים מהיכולות שלכם באופן אישי ושל בזק כמכלול, כשבמקביל תינתן לנו היכולת לספק ללקוחות חבילות שירותים כוללות ומחיר גמיש, כך שנוכל אף להתחזק.

אני מודע לכך שכאשר מתבוננים סביב ורואים את שמתרחש בחברות תקשורת אחרות, ורואים את מחיר מניות התקשורת ובהן של בזק, תוהים האם גם בבזק צפוי זעזוע גדול. לא מעט שמועות והערכות "מתרוצצות" בעניין. דווקא בתקופה של שמועות, חשוב להיצמד לעובדות:

1. בזק נמצאת בתנופת השקעה, והרבה מאד עובדים שותפים ופועלים להקמה ושדרוג הרשת ולפיתוח מוצרים ושירותים. השקעות אלה תימשכנה גם בעתיד.
2. בזק נמצאת בתקופה של מכירות, שימור ושירות בהיקפים שלא היכרנו, מה שעוזר לנו לשמור על רווחיות.
3. המודל הסיטונאי מחזק את בזק כחברת תשתיות וייצור כדאיות מועטה מאד להשקעות עבור חברות אחרות. גם האיום שהוצג של חברת החשמל רחוק מאד ממימוש ולהערכתי לא יקרה לעולם משום שהוא לא כדאי.
4. בזק היא קבוצת התקשורת החזקה בישראל, והפער מול מתחרותיה חזר בשנה האחרונה להתרחב.

כשאני מסתכל סביבי, על המתרחש היום במשק הישראלי בכלל, ובתעשיית התקשורת בפרט, ברור לי מעל לכל ספק שבתקופה סוערת שכזאת, אני נמצא בחברה מובילה, והמקום הטוב ביותר להיות בו הוא בזק. חברה חזקה ויציבה, בעלת יתרונות של ממש, עם רעב לנצח ועם העובדים הטובים בשוק.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  מתי יחליפו אותו כבר???? (ל"ת)
  מתי? 05/08/2012 16:35
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 6.
  כן, תעלה את המניה שנוכל כולנו לברוח (מספיק 15%) (ל"ת)
  דוד 05/08/2012 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  הכי איכותי
  rikushet 05/08/2012 13:24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  צויין כמה עוברים ולא צויין כמה שבים לבזק. עדין הקו שלהן כי יציב והכי זמין לעומת השאר המבוססים שיט שנקרא הוט שקורס ללא הרף ומותיר אותך לא זמין ועם שירות סוג ג' של החברות שמספקות אותו. גם אני עזבתי ובסו, חזרתי. אני משלם יותר אבל מקבל קו יציב וזמינות מלאה. טוב כאב כיס מכאב ראש.
  סגור
 • 4.
  השוק צודק ואתה טועה. בזק הולכת למטה (ל"ת)
  משה 05/08/2012 13:18
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 3.
  אני שומע פה פאניקה, חרדה ופחד. בהחלט מכתב שמבשר רעות (ל"ת)
  נביא זעם 05/08/2012 13:13
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • 2.
  מבחינת האיכות באמת אין עליהם
  adamd1 05/08/2012 13:03
  הגב לתגובה זו
  5 2
  אבל למה לא יכולים להציע חבילת הכל כלול טלפון, אינטרנט, ספק + טלויזיה וסלולאר
  סגור
 • צודק אבל
  rikushet 05/08/2012 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זה כמו מערכת משולבת לעומת מערכת חלקים . כשיש חברה שמתמקדת במוצר אחד ,הוא תמיד יהיה איכותי יותר לעומת חברה שעושה הכל ללא מקצועיות בפרטים
  סגור
 • 1.
  נראה כמו צעד נואש. אם הייתי משקיע הייתי מודאג (ל"ת)
  מודאג 05/08/2012 12:59
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות