נוביק: "כשהבנתי שלא אקבל את חלקי בפרויקט - התחלתי בהקלטות"

בראיון ל'פגוש את העיתונות' תיאר מי שהיה איש המבצעים של יוסי מימן את העסקה אשר הייתה אמורה לשנות את פניה של צריכת האנרגיה בישראל
 | 
(3)
הכביסה המלוכלכת של EMG נחשפת
התהפוכות בעולם הערבי עצרו את התוכנית של יוסי מימן וגררו למלחמה של ממש בין זה האחרון לבין נמרוד נוביק, שהיה איש ימינו. כתוצאה מההפיכה במצרים והפיצוצים בצינור הגז, תעריף החשמל קפץ בעשרות אחוזים ותדלק את הדרישה לצדק חברתי. נוביק, שהתראיין ב'פגוש את העיתונות', התייחס לכל הקשור לעסקת הגז.

"אני חושב שהעסקה הזו הייתה טובה", הגן נוביק על החלטתו להנדס את המהלך בין יוסי מימן ואיל הון מצרי לרכישת ומכירת גז טבעי לישראל בהיקף של מיליארדי דולרים. "אך מדינת ישראל לא הייתה צריכה להסתמך רק על עסקת הגז המצרי". בנוסף "יש הרבה מאוד פולקלור על מילארדים שעפו באוויר סביב עסקת הגז במצרים – בשטח המספרים נמוכים בהרבה", תיאר נוביק את האווירה סביב עסקיה של EMG בנושא הגז הטבעי.

"דיבורי השחיתות סביב עסקת הגז חסרי בסיס", ציין נוביק, לאור טענות בדבר שוחד לבכירים מצריים כולל הנשיא לשעבר חוסני מובארק וראש המודיעין המצרי. "הממשלה במצרים איבדה את השליטה על הפרויקט", התייחס נוביק בנוגע לסדרת הפיצוצים שאירעו בצינור המוביל את הגז הטבעי ממצרים לישראל בסיני. "היא תעשה הכל על מנת להשיב את זרימת הגז במועד המוקדם ביותר".

בתגובה לטענה כי נוביק השתמש בשירותיהם של בכירים בממשלת שרון על מנת לזכות בעסקת הגז עבור EMG, כולל תשלום של 11 מיליון דולר לשבתאי שביט שנחתם עימו הסכם גישור ותגמול על תרומתולפרוייקט. נוביק הסביר, "אני לא מבין מה הבעיה עם תמורה שקיבל איש עסקים שהשקיע 10 שנים מחייו בעסקה אחת או שתיים" והוסיף " ישראל קיבלה גז במחיר טוב מאוד ובסופו של דבר מדובר במשהו חיובי מאוד לישראל, הגז הפסיק לזרום לא בגלל המחיר או הצינור או תוואי העסקה אלא בגלל המהפכה שהתחוללה במצרים".

בתוכנית התוודה נוביק על החלטתו להקליט את יוסי מימן בשיחותיו עמו על מנת לבסס חומר ראייתי נגדו. "כשהגעתי למסקנה שמימן לא ימלא את התחייבויותיו החלטתי להקליט אותו", אמר.

"עם מימן הייתה חברות גדולה שהייתה גם משפחתית", הדגיש נוביק. לדבריו, הסיבה שהחליט לבצע הקלטות לשיחותיו עם יוסי מימן הגיעו לאחר שהבין כי לא יקבל את התמורה המגיעה לו בגין חלקו בפרויקט הגז. "בייעוץ (משפטי) הובהר לי שאני הצד החלש והדרך לאזן את יחסי הכוחות היא בעזרת הקלטות והיום ברור שהיה נכון להקליט".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נוביק
  גיא 15/04/2012 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התרשמתי מהראיון שנוביק איש רציני מקצועי וישר עמד בהתקפות בצורה ראויה ומעוררת כבוד
  סגור
 • 2.
  ראיתי את נוביק בטלויזיה נראה נוכל
  רפי 15/04/2012 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצה 30 מיליון דולר ..איך אין לך הסכם עם 100 עמודים על זה מה זה ההקלטות אמרתי אמרת יש הסכם או אין הסכם אצלו זה כבר הרגל להשאיר מעורפל ואחכ לתבוע דרכם של נוכלים בצוארון לבן
  סגור
 • 1.
  זו נבלה וזו טריפה מדינה רקובה.חיה מאתנן. (ל"ת)
  גיורא 14/04/2012 23:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור