בנק הפועלים תובע 721 מיליון ד' בשל הפסדיו בניירות ערך מגובי משכנתאות

התביעה הוגשה לפני כשבועיים יחד עם חברת פרינסיפל לייף אינשורנס כנגד בנק אוף אמריקה. ע"פ התביעה, בנק אוף אמריקה הונה את בנק הפועלים בעת מכירת ני"ע מגובים במשכנתאות
|
(2)
יגיעו לפשרה?

בשנות המשבר 2008-2009 נאלץ בנק הפועלים למחוק מאות מיליוני שקלים מהשקעותיו, זאת בשל חשיפה לשוק המשכנתאות האמריקני. בניסיון להחזיר חלק מההפסדים האלו, הגיש הבנק יחד עם חברת פרינסיפל לייף אינשורנס תביעת ענק כנגד בנק אוף אמריקה - בהיקף כולל של 960 מיליון דולר.

בבנק הפועלים טוענים כי בנק אוף אמריקה הונה אותו בכך שמכר לו את אותם ניירות ערך מגובים במשכנתאות. חלקו של בנק הפועלים בתביעה מסתכם ב-721 מיליון דולר. חלקה של חברת פרינסיפל לייף אינשורנס עומד על 239 מיליון דולר. סוכנות בלומברג מדווחת שהתביעה הוגשה כבר ב-30 במארס. הדובר של בנק אוף אמריקה, לורנס גרייסון בחר שלא להגיב לנושא.

שנים 2008-2009 היו השנים הקשות של ארה"ב, שנה שבה התפוצצה בועת הנדל"ן, דבר אשר גרם לשקיעתה של ארה"ב במיתון גדול. מיתון זה גרם להתמוטטותם של בנקים גדולים אשר היו חשופים לשוק המשכנתאות ואילץ את הממשל האמריקני להפעיל תוכניות חירום לחילוץ מוסדות פיננסיים אחרים מן המשבר.

מבנק הפועלים נמסר: "בדיקות שנעשו מעלות, כי יש בסיס להגשת תביעה להשבת הנזק שנגרם לבנק מהשקעותיו בארה"ב באג"ח מסוג MBS. לפיכך, בדומה לגופים רבים אחרים, הגיש הבנק תביעה כנגד הגוף שהיה אחראי להנפקת אותן אג"ח. גוף זה נרכש בזמן המשבר בארה"ב על ידי בנק אוף אמריקה, שהתחייב כלפי הממשל האמריקאי להיות אחראי לכל הפעולות שנעשו על ידו".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ומה עושה האזרח הקטן שנקלע לסיטואציה דומה?
  גוליש 12/04/2012 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם יכולים האזרחים לתבוע על הפסד בקניית אגרת חוב נפסדת?
  סגור
 • 1.
  גם בנק הפועלים שם את כספי לקוחותיו אצל הנוכל
  איציק 12/04/2012 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באמצעות קרנות גידור , והלקוחות לא פוצו ע" י הבנק
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות