"יש להתמקד בחברות שלא מושפעות מהצרכנים"; ענף התקשורת - OUT

מסקנות ועדת הריכוזיות זכו לתשומת לב מיוחדת בסקירות הכלכלנים.בבנק לאומי סבורים שנראה גל של מיזוגים, מכירת פעילויות או חלוקת דיבידנדים
|
(1)
סקירות הבנקים
השבוע אופיין המסחר בבורסת תל אביב בירידות שערים כשמדד המעו"ף איבד 0.7% ומדד ת"א 75 נפל 2.5%. את הנפילות הגדולות ביותר רשמו מניות סקטור הבנקים שירדו 3.6% ברקע מסקנות ועדת הריכוזיות.

בסקירות הבנקים, הקדישו הכלכלנים חלק ניכר למסקנות ועדת הריכוזיות שהוגשו השבוע. כמו כן מניות חברות הסלולר זכו לתשומת לב מיוחדת.

בבנק לאומי סבורים כי בעקבות מסקנות ההועדה חברות יאלצו "לשטח את מבנה ההחזקות שלהן. הדבר עשוי להתבצע על ידי מיזוג של חברות בנות עם חברות אם, מכירת פעילויות או חלוקה של דיבידנד בעין" והוסיפו, "כמו כן, יתכן כי בעל שליטה בחברה יבצע הצעת רכש מלאה כדי להפוך את החברה לפרטית". אזהרת הרווח של פרטנר מייצגת לדעת כלכלני הבנק את סקטור התקשורת כולו והמלצתם למשקל החשיפה למגזר ירד.

במבט לעתיד, אומרים שם כי "ההתרחשויות באירופה ימשיכו לעמוד במוקד תשומת הלב של המשקיעים ורמת המחזורים הנמוכה תשפיע על המסחר. למרות האמור, רמת המחירים הנוכחית נראית אטרקטיבית למשקיעים ארוכי טווח שאינם חוששים מתנודתיות. במבט ענפי, להערכתנו מומלץ להחזיק בסקטור האנרגיה והפרמצבטיקה מעל למשקל השוק".

בבנק הפועלים ציינו לטובה את הנתונים בארה"ב והוסיפו כי "סימנים להתייצבות איטית בכלכלה האירופית, ישפיעו לחיוב על השווקים הגלובליים, ויתמכו גם בשוק המקומי". בראייה ספציפית יותר כתבו כלכלני הפועלים כי יש "להתמקד במניות החברות אשר השפעת ההתפתחויות בצריכה הפרטית עליהן תהיה מתונה, אם בכלל, בחברות הפונות לענפים הבסיסיים, וחברות המאופיינות במדיניות דיבידנדים אגרסיבית".שוק האג"ח

המק"מ לשנה נסחר השבוע ברמה של 2.43% ובבנק הפועלים מציינים כי התשואה משקפת ירידה קלה בריבית בנק ישראל בשנה הקרובה. ברקע הצפי להאטה מסוימת בצמיחה במשק, "המק"מ מעניין להשקעה" הדגישו כלכלני הבנק.

כלכלני הבנק ממשיכים להמליץ על השקעה באגרות החוב השקליות במח"מ הבינוני בעיקר בשל "התשואה השוטפת בשילוב האפשרות לירידה באינפלציה ולירידה בריבית בנק ישראל".

בלאומי סיכמו את השבוע, "שבוע המסחר באגרות החוב הממשלתיות התאפיין במגמה שלילית מתונה" לאור מדד המחירים שהיה מעל תחיזות הכלכלנים. לקראת החלטת הריבית מאמינים שם שבנק ישראל יותיר את רמת הריבית על כנה בשבוע הבא.

להערכתנו האפיק הממשלתי יושפע בשנה הקרובה מיכולת גוש האירו להתמודד עם משבר החובות ומן ההתפתחויות בדבר יכולת החברות בשוק המקומי למחזר חוב ולגייס אשראי". בשקלול מדד המחירים "אנו ממשיכים להחזיק בתמהיל מאוזן בין האפיק השקלי לזה הצמוד".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איזה חברות לא מושפעות מהצרכנים..?
  חחחחח 25/02/2012 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשקוש גם כיל נפלה במיתון זוכרים שער 80? מאז ירדה לרבע.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות