בשוק השפעת: סיימה בהצלחה ניסוי קליני שני בשלב השני בחיסון האוניברסאלי

חיסון ה- Multimeric-001 האוניברסאלי לשפעת של ביונדווקס השיג את כל המטרות העיקריות והמשניות של הניסוי: נמצא בטוח והראה יעילות בהפעלת המערכת החיסונית בקרב 120 משתתפים בגילאי 65 ומעלה
|
רון בבקוב
חברת {ביונדווקס} הודיעה אתמול (ד') כי סיימה בהצלחה את הניסוי הקליני השני באוכלוסיה מבוגרת בשלב 2 בחיסון האוניברסאלי Multimeric-001 כנגד זני שפעת שונים. הניסוי נערך על 120 נבדקים בגילאי 65 ומעלה בשני מרכזי מחקר בישראל: בבית חולים הדסה ובאיכילוב.

מתוצאות הניסוי עולה כי החיסון נמצא בטוח, ללא תופעות לוואי משמעותיות וכי כאשר ניתן כחיסון מקדים לפני מתן החיסון העונתי היה ביכולתו לשפר את ביצועי החיסון העונתי בקרב משתתפי הניסוי. ה-Multimeric-001 הפעיל את שתי זרועות המערכת החיסונית של הגוף, הזרוע הנוגדנית והזרוע התאית. בכך סיכמה החברה כי עמדה ביעדי הניסוי.

בנוסף, נציין כי החברה מתכוונת להציג את תוצאות הניסוי בכנס השנתי השני לחיסונים בלונדון ובכנס החיסונים העולמי שיתקיים בוושינגטון באפריל.

ד"ר רון בבקוב, מנכ"ל ביונדווקס: "אנו מאד שבעי רצון מתוצאות הניסוי השני בפאזה II., למיטב ידיעתנו, זהו ניסוי קליני ראשון מסוגו שנעשה בשלב II המתקדם בקרב מבוגרים, והצלחנו להראות שחיסון ה- Multimeric-001 של החברה אינו רק בטוח ויעיל כחיסון עצמאי, אלא גם משפר את ביצועי החיסון העונתי הקיים היום (חיסון תלוי-זנים) בקרב אוכלוסיה זו על ידי מתן מקדים של חיסון החברה".

בעקבות תוצאות הניסוי המוצלחות, החברה ממשיכה כמתוכנן ונערכת לביצוע ניסוי שלישי במסגרת שלב ב' באוכלוסיה מבוגרת באירופה בו תבחן מרווחי זמן שונים בין מתן חיסון ה Multimeric-001 כחיסון מקדים למתן החיסון העונתי לשפעת. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון השלישי של 2012 ותוצאותיו צפויות להתקבל ברבעון הראשון של 2013.

לטובת מטרה זו הודיעה החברה כי מסרה ליורוקול דרישת השקעה בסך 500 אלף דולר כנגד הקצעה של 2,022,354 מניות. נציין בכוונת החברה לפרסם במהלך חודש מרץ 2012 דוח הצעת מדף בדרך של הצעה לא אחידה על פי המדף.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות