האוצר הגיש את תקנות הפחתת דמי הניהול לאישור ועדת הכספים

ההצעה המקורית של האוצר שהוגשה מציעה תקרה של 1.2% לדמי הניהול. מעל להצעה של ח"כ חיים כץ שהגיש לאחרונה הצעה בה תקבע תקרה נמוכה בהרבה
 | 
(6)
יובל שטייניץ, שר האוצר (קרדיט: אורי פורת)
משרד האוצר והממונה על שוק ההון, הגישו היום לאישור ועדת הכספים של הכנסת את תקנות דמי הניהול החדשות, אשר יקבעו רף של 1.2% בדמי הניהול ,ז את כאשר הדיון הציבורי בנושא זה עדיין לא שכח.

דמי הניהול בקופות ירדו עד לרף של 1.2% כשכעת ניתן לגבות דמי ניהול של עד 2.0% מהצבירה ויכנסו לתוקפן ב-2013. הגבלת העמלה מהפקדות תעמוד על 5%.

עד לכניסת התקנותה חדשות יקבע רף דני ניהול של 1.5% מהצבירה בשנתיים הקרובות. כמו כן, לא יוכלו הגופים המנהלים את כספי החוסכים להעלות את דמי הניהול במשך שנתיים מחתימת החוזה, זאת על מנת למנוע "הנחות קצרות מועד" כדי לגייס חוסכים.

כזכור, נושא דמי הניהול עלה לכותרות באחרונה עם הצעתו של ח"כ חיים כץ ובה רף נמוך בהרבה לדמי הניהול באיזור ה-0.7% והוסיף לה הורדת תקרות בדמי ניהול הפנסיה, נושא שהצעת האוצר אינה מתייחסת אליה.

באוצר טענו בעבר כי הורדת דמי הניהול מעבר לרף שהוצע יביא ליציאת מתחרים מהשוק וסיכול התחרותיות בתחום. לדבריהם ההוצאות העיקריות של הגופים המנהלים הן מערכי הגיוס וההפצה.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  חיים כץ-האוצר עובד עלינו
  חזי 07/02/2012 19:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם לא היית מגיש את הצעת החוק הם היו מושכים עוד שנתיים כדי שהחברים שלהם ב=המבטיחם להם ג' ובים חלומיים אצל המוסדיים ימשיכו לעשוק אותנו. תמשיך במלאכת הקודש להוריד את המוסדיים הגזלנים מהגב שלנו! ובאותה הזדמנות תן סטירה לאוצר שעוזר להם לשדוד אותנו! ישר כח, אל ירפו ידיך מהאיומים!
  סגור
 • 5.
  לא מספיק ולא מספק!!!
  י 07/02/2012 16:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  להפסיק לגמרי את המצב שבו אני מחויב לעבוד עם כספי הפנסיה שלי עם חברות הביטוח ולאפשר לי לנהל את כספי כרצוני (ROT). בארה" ב אני משלם רק עמלה של קניה ומכירה בגלל התחרות. מי שרוצה נהול מקצועי שילך לגופים שמנהלים את הכסף מי שלא יוכל לנהל את כספו כרצונו. ואשר לתגובת 1-4 השטויות שאתם מדברים מסגירים את העובדה שמדובר בתגובות בתשלום. אם קרנות הפנסיה יכולות לחתום עם חברת חשמל על עמלה של 0.3 כנראה שגם אז הן מרוויחות. העלויות של נהול תיק אינן עולות על פרומיל מערכו וגם זה מוגזם.
  סגור
 • 4.
  ריכוזיות =פסגות =מונופול
  רמי 07/02/2012 16:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפחתת דמי נהול באופן דרסטי תביא שרק ישאר בית השקעות כמו פסגות שגם היום חולש על רוב שוק ההון ואז חזרנו לבעיה של חוסר תחרותיות וריכוז
  סגור
 • 3.
  חיים כץ חשוב להיות חכם ולא רק" צודק"
  יוסף 07/02/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתחשב באזרח הקטן שרק הוא בסופו של דבר יפגע מהורדה דרסטית של דמי ניהול הפעל שיקול דעת ולא רק להתלהם ולזרוק סיסמאות
  סגור
 • 2.
  צריך לפעול שכולם ישלמו שווה 1.2 ווללא פערים
  דנה 07/02/2012 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כחוסכת שהכנסתה נמוכה איני רוצה שכתוצאה מהורדה דרסטית לא יהיה בית השקעות שינהל את חסכונותי שוב אנו נפגע שכמו תמיד הנפגע העיקרי הוא זה שחסכונותיו נמוכים בעלי הממון לא יפגעו מהשינוי
  סגור
 • 1.
  יש לנהוג בחוכמה ולא בפזיזות
  שרה 07/02/2012 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הורדה דרמתית של דמי ניהול תפגע בנו הקטנים שמתפרנסים מתחת לשכר המינימום לגופים לא יהיה שווה להם להתעסק עם קופות קטנות
  סגור