חודש חזק לקופות הגמל: אנליסט גמל כללי זינקה 6.6% ביוני ו-43.36% מתחילת השנה

בסיכום חצי שנתי, שישה חודשים רצופים של תשואה חיובית לקופות הגמל תרמו לכך, שמתחילת השנה תעשיית קופות הגמל צפויה להצביע על תשואה חיובית ממוצעת של כ-19.4%
|
חודש חזק לקופות הגמל: אנליסט גמל כללי זינקה 6.6% ביוני ו-43.36% מתחילת השנה

תעשיית קופות הגמל וקרנות ההשתלמות ממשיכה להתאושש במהירות מהמשבר העמוק שעברה ב-2008. היום החלו הקופות והקרנות לפרסם את תשואותיהן בחודש שעבר ולחצי הראשון של 2009, מהן עולה כי חלק ניכר מהקופות החזירו כמעט את כל ההפסדים שרשמו בשנה שעברה.

קופת הגמל "הראל עצמה כללי", המנהלת כ-9.23 מיליארד שקל, רשמה ביוני ברוטו של 2.36% והשלימה עליה של 19.18% מתחילת השנה. הראל -תעוז כללי רשמה ביוני תשואה של 2.08% והשלימה עליה של 18.53% מתחילת השנה.

גם קופות הגמל במסלולים הכלליים של אלטשולר שחם רשמו תשואות דומות, של כ-2.4%, ואילו הקופות של אפסילון רשמו בחודש שעבר תשואות של כ-3.1%-3.2%.

הקופות של רשמו חודש חזק במיוחד. 'אנליסט גמל כללי' רשמה זינוק של 6.65% בחודש יוני והשלימה מהלך של 43.46% מתחילת השנה. 'אנליסט גמל כללי ב', הקופה היותר אגרסיבית של אנליסט רשמה זינוק של 7.9% ביוני ו66.81% מתחילת השנה.

העליות החדות, הן באיגרות החוב הקונצרניות והן באיגרות החוב הממשלתיות, תרמו לתשואות החיוביות שהקופות הציגו החודש. מנגד, אפיק המניות בארץ ובחו"ל התאפיין במגמה מעורבת, לאחר מספר חודשים של עליות רצופות, ובכך מיתן את התשואה החיובית.

בסיכום חצי שנתי, שישה חודשים רצופים של תשואה חיובית לקופות הגמל תרמו לכך, שמתחילת השנה תעשיית קופות הגמל צפויה להצביע על תשואה חיובית ממוצעת של כ-19.4%.

החצי הראשון של 2009 היה מהטובים שנרשמו אי פעם בשוק ההון הישראלי. כל אפיקי ההשקעה המרכזיים הניבו תשואות חיוביות, וחלקם גבוהות מאוד. במידה רבה, התשואות הן תמונת ראי לתשואות השליליות העמוקות של שנת 2008, ובעיקר בסופה, זאת בהתייחס בראש ובראשונה למניות ולאיגרות החוב הקונצרניות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות