לסטודנטים: תעברו לגור עם קשיש - ותקבלו על זה כסף

סטודנטים שיעברו לגור בדירת אזרחים ותיקים ויבצעו עימם פעילות משותפת ייהנו ממילגה שנתית ומגורים בסכום מאוד סמלי. מה התנאים?
|
(4)
אשה מבוגרת, צילום: Getty images Israel
עוזרים לאוכלוסיה הוותיקה ומוזילים את שכר הדירה: משרד הבינוי והשיכון, המשרד לאזרחים ותיקים והתאחדות הסטודנטים הודיעו היום (ד') על ייזום פרויקט לחיבור סטודנטים עם אזרחים ותיקים. על פי מטרות התוכנית, יינתן מענה למגורים נוחים ונגישים לסטודנטים לצד הקלה על בדידות האוכלוסייה הבוגרת. התוכנית תעודד מעורבות סטודנטים בקהילה ותאפשר פתרונות דיור מוזלים עבורם ומנגד תאפשר את האזרח הוותיק להישאר בקהילתו תוך הגברת בטחונו האישי לצד סיוע בימים סוערים כגון ימי הלחימה במבצע "צוק איתן."

על פי פרטי התוכנית, יוקם מאגר סטודנטים על ידי התאחדות הסטודנטים לצד מאגר אזרחים ותיקים שיוקם על ידי המשרד לאזרחים ותיקים, כאשר כל סטודנט שישודך לאזרח ותיק יחויב לצד המגורים בדירה לפעילות משותפת עם האזרח בסך 4 שעות שבועיות כגון ליווי לסידורים, בילוי וחברה, טיול ועוד, כאשר על פעילות זאת יקבל הסטודנט מלגה שנתית בסך 8,000 שקל לשנה. לצד זה ועל מנת לכסות את ההוצאות השוטפות ישלם הסטודנט דמי הוצאות סמליות על סך 250 שקך לחודש תוך חתימת חוזה והסכמה מלאה על כל התנאים הספציפיים אל מול האזרח הוותיק.

כנסו לדוגמת חוזה השכירות למגורים

את ניהול הפרוייקט תבצע התאחדות הסטודנטים הארצית החל מהקמת המאגר לצד המשרד לאזרחים ותיקים ועד המעקב אחר התקדמות התוכנית. לצורך כך תקצה ההתאחדות תקנים עבור רכזים אזוריים שיקבלו מלגה בסך 15,000 שקל לשנה.

המשרד לאזרחים ותיקים ילווה ויתמוך באוכלוסיית האזרחים הוותיקים. משרד הבינוי והשיכון יבצע בדיקות מדגמיות לבקרה ויתקצב את התוכנית כולה בסך 4 מיליון שקל לשנה. התוכנית תפעל כפיילוט בשלב הראשון ותכלול 400 סטודנטים בפריסה ארצית.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "לפני שאנו דואגים למציאת פתרונות דיור לדור הצעיר אסור לנו לשכוח את הדור הוותיק שבנה את הארץ הזאת. יש כאן שילוב בין מציאת פתרונות דיור לסטודנטים לצד הצורך לסייע לאוכלוסיית אזרחים וותיקים הסובלת מבדידות ותחושת חוסר ביטחון. יש פה שילוב כוחות נהדר של מספר גורמים שפעלו בשנה האחרונה לבניית תוכנית חברתית מהמעלה הראשונה. אני בטוח שהפיילוט המדובר יהיה מוצלח ולאחריו נוכל להרחיב את הפרויקט בצורה משמעותית."

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך: ״בפרוייקט ׳כאן גרים׳ הסטודנט זוכה במקום מגורים זול ונוח, והקשיש הבודד זוכה בשותף לדירה שיפיג קצת את בדידותו. אני משוכנע שהיוזמה של משרד הבינוי והשיכון ביחד עם המשרד לאזרחים ותיקים והתאחדות הסטודנטים תהיה דוגמה לקשר בין דורי בו כל הצדדים נהנים וגם המדינה מרוויחה. ממש כאן גרים בכיף.״

יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק: "התאחדות הסטודנטים גאה בפרוייקט ייחודי זה, שנותן לסטודנטים פתרון אמיתי ליוקר הדיור בישראל לצד תרומה משמעותית. זהו פרוייקט חברתי שמייצג את הקשר הייחודי בין דור בוני הארץ לבין דור העתיד. שתי קבוצות אוכלוסיה אלו, הסטודנטים והאזרחים הוותיקים, נתרמות מהמגורים המשותפים. התאחדות הסטודנטים תמשיך לעודד פתרונות יצירתיים ובעלי ערך חברתי לרווחת הסטודנטים ולמען החברה כולה."

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לגור אם קשישה
  ניטל 04/09/2019 17:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סטודנטית
  סגור
 • 3.
  לגור עם קשיש
  שולה 22/12/2018 19:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחפשת סטודנטית ללינה עם אמא שלי
  סגור
 • 2.
  לגור עם קשיש
  גדי כפיר 29/08/2018 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראיון מצויין איך ניתן לבצע יש לי דודה כזו מתאימה בדיוק גדי 0524740898
  סגור
 • 1.
  לגור עם קשיש
  גדי כפיר 29/08/2018 13:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ראיון מצויין יש לי דודה כזו איך ניתן להכנס לפרוייקט ? נ
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות