נתוני הצמיחה החלשים הקפיצו את הדולר - זינק ביותר מ-1%

פסגות: "ללא הרעה משמעותית בפעילות הכלכלית בבנק ישראל לא יעשו שימוש בכלים לא-קונבנציונליים"
|
(5)
קרנית פלוג, צילום: Getty images Israel

הדולר התחזק היום בכ-1.1% מול השקל לאחר נתוני הצמיחה החלשים שרשם המשק ברבעון הראשון של השנה (עלייה של 0.8% בלבד). שערו היציג של הדולר נקבע על 3.81 שקלים והיצואנים מחכים להתערבות נוספת של הנגידה קרנית פלוג. שוק המט"ח מצפה בנוסף לפרסום מדד המחירים לצרכן בארה"ב מחר, בכדי לראות האם תוואי העלאת הריבית של הפד' ישתנה. 

ברקע לנתוני הצמיחה לרבעון הראשון, יחד עם מדד אפריל הנמוך, ייתכן ובנק ישראל יעדכן מטה את תחזית הצמיחה ובכך ייגבר הלחץ לפעילות מוניטרית בכל הנוגע להתמודדות עם הלחצים על השקל. בפסגות כתבו: "ללא הרעה משמעותית ומתמשכת בפעילות הכלכלית בבנק ישראל לא יעשו שימוש בכלים לא-קונבנציונליים, יותירו את הריבית ברמתה וימשיכו לרכוש מט"ח על מנת למתן את הלחצים על השקל".

הדולר התחזק בנוסף ברקע לנתונים שפורסמו מעבר לים וב-FXCM כותבים כי ההתאוששות נחשבת כרגע לתיקון בלבד. "העלייה הנוכחית של הדולר בעולם ניזונה מסדרה של נתוני צריכה חיוביים שפורסמו בשבוע האחרון בארצות הברית ושוב העלו את הציפיות כי הבנק הפדרלי יעלה את הריבית יותר מפעם אחת השנה. פרסום נתון גבוה של מדד המחירים לצרכן השבוע בארה"ב עשוי רק לחזק את ההערכות כי הפד יעלה את הריבית פעמיים ולתת דחיפה נוספת לדולר. מנגד, נתון חלש יסיג את הדולר לאחור. בסופו של דבר, עדיין מוקדם לומר כי אנו עדים למפנה במגמה של הדולר, והתאוששות הנוכחית כרגע נחשבת לתיקון בלבד של הירידה החדה של החודשים האחרונים. מנגד, מדד המחירים לצרכן שפורסם אתמול בישראל והיה מעט נמוך מהציפיות (0.5% לעומת צפי של 0.4%) עלול להכביד מעט על השקל בפתיחת שבוע המסחר".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
  • 4.
    הדולר בכוון 3.9 עד סוף החודש (ל"ת)
    זקו בבורסה 16/05/2016 20:12
    הגב לתגובה זו
    5 0
    סגור
  • 3.
    המשק התמנף מעבר לצוואר וכעת פגיע לכל טלטלה קטנה
    ''' 16/05/2016 19:26
    הגב לתגובה זו
    1 1
    בעולם , המשק יכנס למיתון ויפיל את מחירי הדירות , אנשים רק ירצו להתפטר מהדירות שברשותם...המינוף מסוכן לבריאות.
    סגור
  • 2.
    עד מתי?
    עמי 16/05/2016 17:18
    הגב לתגובה זו
    3 0
    הנגידה!!! מתי תחליפי דיסקט ותתנהלי מחוץ לקופסא אני מוצא את עצמי לאחרונה משער את שער החליפין בכל נקודת זמן אם זה בימי גשר ואו בסופ"שים וימי חג.אז אם אני הקטן מצליח לקלוע לנתונים מה יגידו אריות הספקולציה על המט"ח.צאי מהקופסא ורצוי שעה אחת קודם ראי לאן היגיע המשק.הטלו עינייך מראות לא הבאת שום בשורה ואו חדשנות מאז שהתמנית קוראים לזה באנגלית more of the same תיני על זה והתעשתי!
    סגור
  • הנגידה הזאת היא אסון
    זקו בבורסה 16/05/2016 20:14
    הגב לתגובה זו
    3 0
    שום מעוף שום יצירתיות פשוט מינו תלמידה שקדנית וחרשנית ולא אחד עם ראש על הכתפיים
    סגור
  • 1.
    חוסר הבנה של המציאות-בינתיים היצואנים סובלים
    YAYA 16/05/2016 12:19
    הגב לתגובה זו
    10 1
    אין קורולציה בין התחזקות/היחלשות הדולר בעולם ,בעיקו מול היורו+היין+הליש"ט לבין השקל.הדולר התחזק מול היורו והיין בכ-2.5% בשבוע האחרון ואצלנו כמעט ללא שינוי. בנק ישראל/הנגידה לא יודעים להתמודד מול התופעה הספקולטיבית ולכן הורסים את הייצוא הישראלי שנפע באופן קטסרופלי בשמונת החודשים האחרונים ועומד לפני חיסול מוחלט. ואני תוהה כל הזמן למה ביבי לא שולח את הנגידה לכל הרוחות?הרי היא כשלון אחד גדול.
    סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות