מטומי: התקדמות במו"מ למכירת Team Internet

התקדמות במשא ומתן בין מטומי לבין הרוכש הפוטנציאלי בעסקת מכירת 90% מהחברה הבת (מלוא אחזקותיה); תצליח לשרת את החוב למחזיקי האג"ח?
|
(3)
משרדי מטומי, צילום: אייסTV
התקדמות במשא ומתן בין מטומי 0% מטומי 10 0% מטומי בסיס:10 פתיחה:10.2 גבוה:10.2 נמוך:10.2 תמורה:10 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לבין הרוכש הפוטנציאלי בעסקת מכירת 90% מהחברה הבת Team Internet (מלוא אחזקותיה). על פי הודעת החברה, שלב גילוי הנאות הסתיים וכעת הצדדים מוכנים להתקדם לעבר תנאי העסקה. 
נציין כי עבור מטומי, מכירת Team Internet - פעילותה היחידה - היא הדרך היחידה בה תוכל החברה לשלם את חובה למחזיקי האג"ח, שמצידם מאבדים סבלנות ומבקשים פרעון מיידי אם החברה לא תבצע פרעון חלקי של 5.5 מיליון דולר או לחלופין שבעלי המניות יזרימו כספים.
הקריסה של מטומי שהחלה את דרכה בשווי שוק של 350 מיליון דולר ביום ההנפקה בבורסה לפני 4 שנים, וכיום שוויה עומד על 10 מיליון שקל בלבד, היא למעשה סיפורו של שוק האד-טק (חברות טכנולוגיות הפרסום שעסקו ברכש וסחר בשטחי פרסום על גבי מערכות פרוגרמטיות מבוססות ביצועים, מ"ב) שחטף זעזוע בשנים האחרונות.
החברה הונפקה בתחילה בבורסה בלונדון כשגייסה בקיץ 2014 כ-70 מיליון דולר לפי שווי של כ-350 מיליון דולר. בפברואר 2016, לאחר שהמניה בלונדון צברה כבר ירידה של כ-50% לעומת מחיר ההנפקה, עשתה החברה עלייה ונרשמה למסחר גם בבורסה של תל אביב.
התוצאות החלשות של מטומי דרדרו את מניה, ובספטמבר 2016 נכנסה קרן ברוש - קרן השקעות אקטיביסטית פרטית - להשקעה במטומי. ברוש "ניצלה" את השערים הנמוכים בבורסה, ורכשה את המניות במחירים שבין 3.5-5.5 שקלים למניה. כיום נסחרת המניה בשער של 10 אגורות.
אז מה בעצם דירדר את מטומי? 
בראש ובראשונה מדובר בהתפכחות והתבגרות של השוק שבעבר "מכר" למפרסמים ולמשקיעים אגדות על חשיפה והחזר השקעה גבוה על כל דולר שהושקע בפרסום הדיגיטלי, ובפועל היה למעשה מערב פרוע פרוץ וחסר שקיפות - מין קופסה שחורה עם אלגוריתם מכושף, שכ-60% מכל דולר שהושקע בו על פרסום היה למעשה Fraud לכאורה - רמאות והונאה בהגדרה. התרמית לכאורה הייתה בכמה רבדים של טראפיק וקליקים: הן בחשיפות לגולשים שברוב המקרים כלל לא צפו בפרסומות, הן בחשיפות לרובוטים ולא לגולשים אמיתיים והן בתכנים לא הולמים שהגיעו לקהל הלא נכון ועוד.
רק בשנים האחרונות, כאשר מפרסמי ענק – בהובלתה של  P&G - אמרו באופן ברור ששוק הדיגיטל מוצף ברמאות וחוסר שקיפות, הנושא הפך לשיח שהוצב בגלוי על סדר היום ובמהרה דחף את המפרסמים לדרוש להבין לאן בדיוק מוזרם כספם, אפקט הדומינו הוביל את כל חברות האד-טק לאבד גובה בשווקים.
לאחר שנים רבות שבהן נהנתה מחוסר ההסדרה, הרגולציה, הפיקוח והבקרה, מטומי הפכה לקורבן של השוק חסר השליטה שבו היא פעלה וממנו היא הרוויחה כך שאין לה על מה להלין. בשיא פריחתה בתחילת העשור, החברה ייצגה את עתיד הפרסום והתהדרה בטכנולוגיה מתקדמת שרבים מהמפרסמים שהעבירו אליה את תקציבי הפרסום לא היו מודעים באופן מלא לטיב הסחורה - מלאי פרסום בשיטת בורסה - שאותה הם רוכשים.
מטומי, אשר איבדה בשנה האחרונה כ-92% מערכה, פרסמה את תוצאותיה הכספיות בתחילת החודש והציגה ירידה של כ-21% בהכנסות לעומת החציון הראשון של 2018. ההפסד הנקי של החברה זינק בכ-270% והסתכם בכ-16.6 מיליון דולר.
עם פרסום הדוחות אמר מנכ"ל החברה, סמי תותח: "מטומי ממשיכה במאמצים לתת מענה לאינטרסים של כל בעלי העניין בחברה, כולל באמצעות מכירת החברה הבת Team Internet".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כתבה שטחית, פשטנית ואפילו מטעה
  איש מהתעשייה 22/09/2019 22:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מציע לכתב שישקיע יותר מעשר דקות לסכם נושא מורכב ואם אין לו את הזמן שיסקר דברים אחרים או יחפש עבודה אחרת
  סגור
 • 2.
  מגרד לי לשים עוד כסף על האגח
  שולתתתתת1 22/09/2019 18:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סיכון וסיכוי...
  סגור
 • 1.
  אמן
  אמן 22/09/2019 10:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שיהיה בהצלחה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות