אובמה: "כשמגיע רגע האמת אנחנו תמיד תומכים במדינת ישראל"

נשיא ארה"ב התקבל בתשואות בנאומו על המצב המדיני-כלכלי בין ישראל ומדינתו והמצב הביטחוני בתוך ישראל ומחוצה לה
 | 
ברק אובמה
בפתיחתה של ועידת איפא"ק, המרכזת את פעילות הוועד האמריקני- ישראלי ליחסי ציבור, נאמו נשיא ישראל וארה"ב כאשר הם קוראים לכינון שלום עם העם הפלשתיני, ומנגד מכריזים כי ילחמו בנחישות כנגד איראן.

"שום ממשל ישראלי לא יכול לקבל יכולת גרעינית במדינה שמכחישה את השואה, קוראת להשמיד את ישראל ותוכמת באירגוני טרור", אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, מעל דוכן הנואמים. "לאף אזרח לא מגיעה לחיות בפחד", הוא ציין והוסיף כי "לא יהיה שלום בר קיימא אלא אם יעמדו בדרישות הביטחוניות של ישראל".

נשיא ארה"ב הדגיש כי המטרה למנוע מפני הרפובליקה האיסלמית באיראן מלהשיג יכולת לחימה גרעינית נמצאת בראש סדר העדיפויות שלה. "בזכות המאמצים שלנו איראן נמצאת במלחץ שהיא מעולם לא עמדה בו", אמר אובמה.

לפניו, בפתיחת ועידת איפא"ק, עלה לדוכן הנואמים נשיא המדינה, שמעון פרס, כאשר הוא מבליט את העובדה שישראל אינה מעוניינת במלחמה אך מוכנה להגן על גבולותיה ואזרחיה ואם היא תאלץ להילחם באיראן היא תנצח.

"מבחינתנו, החיפוש אחר השלום אינו הזדמנות בת-חלוף אלא צו מוסרי", אמר פרס והוסיף כי "שלום שהוא חלום בשבילנו ובשביל הפלסטינים הוא חלום בלהות לאייתאלות באיראן. זו מדינה זדונית ומרושעת, עם משטר מושחת".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה