סופטבנק מתקשה לגייס כספים לקרן ויז'ן 2

הצרות של התאגיד היפני ממשיכות להצטבר, כאשר כישלון שלו בגיוס הכספים לקרן ההשקעות צפוי להשפיע על כל שוק הטכנלוגיה
|
מנכל סופטבנק מאסיושי סון, צילום: gettyimages

בעוד הכישלון האחרון סביב הנפקת WeWork ממשיך למשוך את רוב תשומת הלב. הסיפור המרכזי ממשיך להיות בתאגיד היפני סופטבנק, שהצליח לשנות בשנים האחרונות את שוק ההשקעות בחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם. 

הדיווחים היום בארה"ב מאותתים כי התאגיד מתקשה לגייס כסף לקרן ההשקעות השנייה שלו - ויז'ן 2. במידה והתאגיד יכשל בגיוס הכספים, הדבר צפוי להביא להשפעות משמעותיות על כל שוק ההשקעות בחברות הטכנולוגיה.

הכישלונות האחרונים בהנפקות החברות שסופטבנק השקיעה בהן עשרות מיליארדי דולרים בשנים האחרונים (אובר/סלאק/ליפט/WeWork), העלו בתקופה האחרונה סימני שאלה בנוגע למודל העסקי שמוביל מסאיושי סון. אם מוסיפים את העובדה כי בתקופה האחרונה מורגש מצוקת נזילות בשווקים, ניתן להסביר בקלות את הקושי של התאגיד לעמוד ביעדיו. 

סופטנבק הודיע ביולי האחרון כי מספר חברות טכנולוגיה גדולות, הכוללות בין היתר את אפל (סימול:AAPL), מייקרוסופט (סימול:MSFT), צפויות להשקיע בקרן ההשקעות החדשה. עם זאת, המספר הסופי של השקעתם איננו ידוע. קרן העושר הסעודית, שהשקיעה כ-45 מיליארד דולר בקרן ויז'ן 1 הודיעה כבר כי איננה צפויה להשקיע כספים נוספים עד להנפקה של חברת הנפט הלאומית, אמרקו.

בתוך כך, ההתנהלות סביב התאגיד בחודשים האחרונים מסגירים את מצוקת הנזילות של התאגיד. כפי שדיווחנו בחודש שעבר, מנכ"ל סופטבנק מסאיושי סון, שיעבד לאחרונה כ-38% ממניותיו בתאגיד היפני, תמורת קבלת הלוואה מ-19 בנקים הכוללים את קרדיט סוויס ויוליוס באייר. את הכסף צפוי סון להשקיע בקרן ההשקעות החדשה. במקביל דווח כי סופטבנק העניקה הלוואות לעובדי החברה במטרה להשקיע בקרן ההשקעות החדשה של החברה (לכתבה המלאה). 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות