דלק נוסף לעליות? מאזן הפד' צפוי לזנק בשבוע הבא

מאזן הפד' טיפס השבוע בכ-1.1 מיליארד דולר, בשבוע  הבא צפוי גידול משמעותי לקראת צמצום נוסף בסוף החודש, ישפיע על המדדים בטווח הקרוב?
|
(3)
דלק נוסף לעליות? מאזן הפד' צפוי לזנק בשבוע הבא
המדדים בוול סטריט מזנקים הערב בחדות ברקע לשלל חדשות חיוביות. דו"ח התעסוקה האמריקני לחודש פברואר הצביע על תוספת של 313 אלף משרות חדשות, גבוה משמעותית מהצפי ההתחלתי אך הנושא העיקרי בדו"ח הוא השכר השעתי שהצביע על עלייה שנתית של 2.6%, לעומת צפי מוקדם שעמד עלייה של 2.8%. החשש העיקרי בשווקים בחודשים האחרונים היה האינפלציה, שתקפיץ את הריביות, והעלייה האיטית של השכר מרמזת כי האינפלציה עדיין לא כאן לחלוטין.
בתוך כך, כפי שאנחנו טוענים בשבועות האחרונים, גורם מכריע בהתנהגות השווקים הוא מאזן הפד' והתנודות בו (לכתבה בשבוע שעבר). הערב התפרסמו הנתונים לגבי השבוע האחרון (עד רביעי), שהראו כי מאזן הפד' קפץ ב-1.1 מיליארד דולר במהלך השבוע האחרון. אבל המעניין במאזן קורה בשבוע הקרוב: מאזן הפד' צפוי לזנק. לפי נתוני הפד', רוב ההשקעות מחדש שהוא מבצע מתרחשות בין ה-7-13 לחודש.
מאזן הפד' המעודכן להערב: עלייה קלה השבוע, צפי לעלייה משמעותית יותר בשבוע הבא:
התנודה במאזן הפד' בחודש שעבר (היפוך ב-9 לחודש לאחר התחלת הגדלת המאזן), הפד' הוריד את השווקים והקפיץ אותם מיד לאחר מכן, המצב יחזור על עצמו גם בשבועות הקרובים? (נציין שהירידות שהיו בשווקים בשבוע שעבר היו מתונות בהרבה מהירידה בפברואר).
נציין כי גל צמצום נוסף שיצמצם את המאזן צפוי לקראת סוף החודש., שלקראתו נצטרף לעקוב אחר שוק אג"ח החברות (לכתבה המלאה). כמו כן, חשוב לציין כי הפד' איננו עומד עד כה ביעדים שהציב בתחילת תהליך צמצום המאזן: אחזקותיו באג"ח הממשלתיות ירד עד כה בכ-52 מיליארד דולר, לעומת צפי לירידה של 70 מיליארד דולר. באג"ח מגובה משכנתאות הוא צמצם עד כה כ-8 מיליארד דולר בלבד, לעומת צפי של 28 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא מובן לכל גולש
  אנונימי 10/03/2018 19:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התואיל בטובך להסביר עם מסירת הידיעה בכתבה גם מה הכוונהל 'מאזן הפד'?
  סגור
 • 2.
  כיפה אדומה למשקיעים . (ל"ת)
  דן 10/03/2018 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  לא מבין - אתה באמת חושב שמשקיעים בודקים מאזן פד?
  t 09/03/2018 22:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנשים קונים כדי להרוויח לא מעניין אף אחד מה הפד עושה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות