אסטרטג במורגן סטנלי: "מעריך שנראה הרבה אפסייד בעונת הדוחות הזו"

האסטרטג הראשי של בנק ההשקעות האמריקני מציין 2 גורמים עיקריים שדוחפים את השוק קדימה, ומצפה לראות צמיחה נאה ברווחי החברות
|
מורגן סטנלי
רגע האמת של שוק המניות כבר כאן, עם מספר רב של חברות גדולות שמפרסמות דוחות כספיים לרבעון הראשון של השנה. הציפיות בוול סטריט אינן גבוהות, ועד כה נרשמו בעיקר הפתעות חיוביות כשהאחרונה לדווח היתה סיטיגרופ (סימול: C) שהכתה את התחזיות . בעוד שאנליסטים רבים אינם מצפים ליותר מדי מדוחות החברות הפעם, אסטרטג אחד דווקא משוכנע שיש למה לחכות.

בסקירה שפרסם לאחרונה אדם פרקר, אסטרטג המניות הראשי בארה"ב במורגן סטנלי, אמר פרקר שהנמכת הציפיות באה בעיקר להציב רף נמוך לחברות כדי לאפשר להן לעבור אותו. "כמעט 4.5 חברות פרסמו תחזיות טובות פחות על כל חברה שעדכנה את המספרים כלפי מעלה", אמר פרקר. "אני לא חיובי באופן אבסולוטי, אני מסתכל על התחזיות ורואה שאפשר לעבור אותן. אנחנו חושבים שנראה הרבה אפסייד בעונת הדוחות הזו".

המשוואה פשוטה – מצד אחד הוא מצפה לראות עלייה ברווח התפעולי, ומצד שני הוא מצפה לעוד רכישת מניות עצמיות, כך שהרווח למניה ימשיך לצמוח. "לפי דעתנו, הרווח התפעולי של החברות יצמח השנה בכ-6%, והחברות כנראה ירכשו בחזרה כ-2% מהמניות שנסחרות בשוק, אז בסך הכל נראה בערך צמיחה של 8% ברווח הנקי".

הוא מסמן גם את תשואת אגרות החוב הממשלתיות כגורם חיובי למניות, ולפי דעתו, הפד' ישמור על שיעור הריבית נמוך מאוד ב-14 עד ה-17 חודשים הבאים לפחות. "שוק המניות מגיב בדרך כלל לציפיות 3 חודשים קדימה", מסביר פרקר. "מה שזה אומר זה שיש לנו חלון, בין 9 חודשים לשנה, שצמיחת הכלכלה ושיפור ברווחים ידחפו את השוק קדימה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות