האם נראתה התחתית האחרונה בזהב?

בימים האחרונים הזהב התעורר ומתפתל מעלה: "מי ששם עינו בזהב כדאי שיראה בו קנייה אסטרטגית לטווח ארוך". גורביץ' מסמן מחיר קניה

 | 
(5)
זהב, צילום: Istock
לא אחת ניתחתי את הזהב ובכל פעם, בכל מחיר בו היה, הערכתי שהוא קנייה מעניינת לטווח הארוך. אסטרטגית. גם בניתוחי הוידאו אמרתי לא אחת שרכישת הזהב סביב 1,200 דולר לאונקיה תהיה החלטה נבונה. הזהב שכבר היה בדרכו מעלה נבלם בתחילת 2018 במכה ברוטאלית סביב 1,400 דולר המשמשת כרמת התנגדות ארוכת טווח. והנה בימים האחרונים הוא התעורר ומתפתל מעלה, אולי כדי לנגוס עוד ביס ברמת ההתנגדות.
 בגרף הרבעוני
 1. מגמות ירידה ארוכות טווח כגון זו שחווה הזהב לא מתהפכות בין לילה. במרבית המקרים לוקח להן זמן שמתבטא בדשדוש. 
 2. מגמת הירידה בזהב דרדרה אותו לשפל של 1,046 דולר לאונקיה. 
 3. משם החל מסע עליות שנבלם סביב מחיר שלימים התברר כרמת התנגדות משמעותית אותה יתקשה הזהב לפרוץ –1,375 דולר. 
 4. מיד לאחר מכן יצא לדרך רצף יורד שנמשך רבעון אחד בלבד והסתיים בשפל של 1,124 דולר. 
 5.  לזהב קושי סביב מחיר של 1,400 דולר לאונקיה. 
 6. מנגד אפשר לראות שבעצם הוא מדשדש בתנועות גדולות וכבדות בין אזור 1,200 אותו הוא נוטה לשבור מטה אך מיד להתאושש לבין אותה רמת התנגדות.
מה כל זה אומר?
הזהב ראה תחתית אחרונה. קשה לדבר על הזהב במונחים של קנייה לטווח קצר או בינוני. מי ששם עינו בזהב כדאי שיראה בו קנייה אסטרטגית לטווח ארוך. התזמון במקרה זה אינו משמעותי והוא יכול להתבצע סביב מחיר של 1,200 דולר לאונקיה. במידה ומחיר זה לא יראה אור בחודשים הקרובים, כדאי לשים לב היטב ליכולת ההתמודדות שלו עם רמת ההתנגדות 1,400 דולר לאונקיה. פריצה שלה מעלה והחגיגה תהיה מושלמת.

הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה עם הנפט גורביץ? (ל"ת)
  בעליה מתמדת 13/03/2019 19:19
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 2.
  מסכים עם הניתוח (ל"ת)
  יואב 13/03/2019 13:24
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור
 • 1.
  יש לי שאילה לאייל....
  משקיע 13/03/2019 12:29
  הגב לתגובה זו
  7 1
  מה אתה מתכוון למשפט קנייה אסטרטגית לטווח ארוך?!!!!! מלים יפות אבל מה המשמעות שלהן?! אני עוקב אחרי הזהב כבר שנה...מה הגדרת טווח ארוך מבחינתך... בנתיים שנה של מעקב ומי שהשקיע בזהב טוחן מיים... קצת הסברים על כדאיות ההשקעה בזהב יהיה טוב יותר ולא רק מבחינה טכנית! אשמח לקבל תשובות
  סגור
 • אם אתה מצפה לתשובה תשכח מזה......
  למשקיע 14/03/2019 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה חלק מהשיטה מלקסיקון השרלטולוגי הגורבצי ושל "הקוראים" בקפה ו"מגלה "העתידות וכל השרלטנים למינם . כאשר חזאי לא ממסגר את התחזיות ההסתברותית שלו בזמנים אין ערך לתחזית שלו כל אחד יכול לחזות בזמן הארוך היה עליות (או ירידות ) וכמה גלמים פה יחשבו שאם התחזית תהיה נכונה לאחר 3 חודשים חצי שנה שנה וכו ללא מסגור זמנים שבתחזית בזמן העבר שלו זה הוא בלתי אינפורמטיבית . למה הדבר דומה : אישה הולכת למגיד עתידות ,מגיד העתידות אומר לה בזמן הארוך אני רואה תתחתני כמובן שבמקרה שהוא לא ממסגר את התחזית בזמנים זה שרלטנות לשמה בדיוק כמו התחזיות של גורביץ לכן אייל גם לא התרח לענות לך זה חלק מהשיטה השרלטולוגית שלו בדיוק כמו שהוא החמיץ את התחזית שלו בצורה צורמת במדדים במקום להודות "טעיתי לגבי התחזית שלי בחודשים האחרונים אבל השוק עדין מסוכן להשקעה" אייל השרלטולוג המדופלם טוען משפט שמבייש כל בעל אינטליגנציה בסיסית לא טעיתי זה פשוט עליות בשוק דובי ,מחר הוא התן תחזית שהשוק יעלה 15 אחוז פתאום השוק יורד כמה חודשים אייל הטוען לא טעיתי זה ירידות בשוק שורי . אייל גם חוזר על המטרה שלו כמשל של השעון
  סגור
 • הזהב , כמו מדד הפחד, הוא מפלט למשקיעים כשהשמים נופלים (ל"ת)
  Sassi6 14/03/2019 13:05
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור