תוכנית אובאמה הזניקה הדולר: השער היציג עלה ב-1.85% במקביל להתחזקות הדולר בעולם

הדולר האמריקני טיפס לרמתו הגבוהה ביותר בכמעט שלושת השבועות האחרונים כנגד 13 מתוך 16 המטבעות המובילים
|
ברק אובאמה

השטר האמריקני נסחר בפתיחת שבוע המסחר בעליות נאות מול יריביו המובילים, ברקע לספקולציות שחבילת התמריצים אותה מכין הנשיא הנבחר ברק אובאמה תעזור לכלכלה האמריקנית להתאושש מהמיתון.

הדולר האמריקני טיפס היום לרמתו הגבוהה ביותר בכמעט שלושת השבועות האחרונים כנגד 13 מתוך 16 המטבעות המובילים הנסחרים מולו. אובאמה עיצב חבילת תמריצים פיסקלית והקלות מס שנועדו לייצור 3 מיליון עבודות. האירו נופל אחרי שסגן נשיא הבנק המרכזי באירופה (ECB) לוקאס פאפאדמוס אמר כי באירופה עשויים להזדקק להפחתות נוספות במידה והאינפלציה תמשיך להאט.

בזירה המקומית, בעוד מתחזקת ההאטה במשק המלחמה בדרום נכנסה בסופה"ש לחלקה השני, כאשר החלה הפלישה הקרקעית לתוך עזה. בין הסוחרים התומכים במגמת ההתחזקות של השקל, מעריכים, כי הפעולה זו גורמת לתקוות להשגת שקט ביטחוני שיסייע ליציאה מההאטה הכלכלית.

כלכלני לאומי מעריכים כי מגמת התחזקות הדולר מול השקל, שהחלה באפריל 2008, תימשך ותיתמך בעיקר בשל שוויון כוח הקנייה בין המטבעות, הצמצום הצפוי בגירעונות הסחר האמריקניים ורמת חוסר הוודאות הגבוהה בשווקים הפיננסים.

הדולר רשם היום עלייה של 1.85% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.8530 שקלים ואילו האירו נחלש מול השקל בשיעור של 0.587% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.2337 שקלים. המגמה המקומית נובעת בעיקר מהגלובלית שם מתחזק הדולר מול האירו,היין והליש"ט בשיעורים של 2.25% 1.42%, ו-0.34% בהתאמה.

היום בשעה 1700 שעון ישראל, צפוי להתפרסם בארה"ב הנתון החודשי של התחלות בנייה, כשהצפי הוא לירידה בשיעור של1.4%, זאת לאחר ירידה של 1.2% בחודש שעבר. ביום חמישי תתפרסם בבריטניה החלטת הריבית לחודש ינואר, כשהצפי הוא לירידה של לפחות מחצית האחוז לרמה של 1.5%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות