הסיפור של אפל עם מכשירי ה-IPhone הפרוצים: הטוב והרע

תופעת מכשירי האייפון הנמצאים בשימוש לא-מורשה, קצת יותר רחבה מישראל ומתברר שהמספרים מדברים כבר על כ-500 אלף מכשירים. אך, כנראה שתוצאות המגמה על אפל נבדלים בטווח הקצר והרחוק
|
הסיפור של אפל עם מכשירי ה-IPhone הפרוצים: הטוב והרע

למי מאיתנו אין חבר, שבחודשים האחרונים, הוציא מהכיס את המכשיר הנוצץ של אפל - ה-Iphone. עכשיו מתברר שהתופעה בה המכשירים של מובילת הטכנולוגיה העולמית, מסתובבים בישראל היא לא רק תופעה מקומית וכנראה שכמעט 20% ממכשירי האייפון שנמכרו ע"י אפל ברחבי העולם נמצאים בשימוש "לא מורשה".

אפל כנראה נתפסה לא על-המשמר, למרות הניסיון העשיר שלה בתחום המחשבים עם האקרים, ע"י גל הצרכנים ברחבי העולם אשר פורצים לספינת הדגל שלה, מכשיר האייפון, זאת על-מנת ל"שחרר" אותו מההגבלה לשימוש תחת הרשתות המורשות בלבד, הכוללות את AT&T בארה"ב.

תוצאות המגמה הינם מעורבים כלפי APPLE. מצד אחד, החברה עדיין מוכרת המון מכשירים, הנחשבים כמכשירי הטלפון הניידים היקרים ביותר בשוק הגלובלי. מהצד האחר, מכשירי אייפון שנפרצים מיועדים לשימוש ברשתות לא-מורשות, ומונעות מאפל את תזרים הרווחים העתידיים עליו היא עבדה כל כך קשה לשמר ע"י יצירת הסכמים בלעדיים עם השותפים שלה.

כרגע, מכשירי האייפון מורשים למכירה רק בארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה, בשווקים בהם יש כבר לאפל מפעילי תקשורת בלעדיים. אבל הביקוש למכשיר הטכנולוגי מאוד חזק, והצרכנים בשווקים אחרים, כולל את ישראל, פשוט לא מוכנים לחכות.

הסיפור התפוצץ, לאחר שבחודש שעבר גם אפל וגם AT&T דיווחו את תוצאותיהן הרבעונים, אשר הראו הבדל גדול בין 3.7 מיליון היחידות שאפל הודיעה, כי מכרה עד לסוף תקופת דצמבר ובין ה-2 מיליון אייפונים ש-AT&T הצהירה, כי נמצאים בשימוש דרכה.

1.7 מיליון המכשירים החסרים - אפילו כאשר מתייחסים למכירות הצפויות באירופה - מציעות שיש יותר ממספר בודד של אקרים אשר יושבים במחסן החנייה ופורצים למכשירים סתם בשביל הכיף.

חברת אפל לא הסכימה להגיב על ההשלכות של המכשירים הפרוצים על האסטרטגיה שלה, אך ב-22 לינואר, במקביל לפרסום תוצאותיה אמר טים קוק, המנהל התפעולי של ענקית המחשבים, שהמספר המשוער של המכשירים הפרוצים "היה משמעותי ברבעון, אבל לא היינו בטוחים עד כמה המספר הינו אמין".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות