מ"אפריקה" ל"אמריקה": פיני כהן מצטרף כשותף בגרעין השליטה של "אמריקה ישראל"

בין השנים 1998-2006 כיהן כהן כמנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל להשקעות, שבשליטת לב לבייב. כהן: "אני מאמין כי ניסיוני יקדם את אמריקה ישראל למעמד של חברה מובילה לצד כניסה לתחומי פעילות נוספים"
 | 
פיני כהן
חברת הנדל"ן הפרטית "אמריקה ישראל להשקעות" הודיעה היום (יום ד') כי פיני כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל לשעבר, נכנס כשותף בגרעין השליטה של החברה.

אמריקה ישראל נמצאת כיום בשליטת אנשי העסקים שמשון הראל ודני מריאן. כהן ירכוש את חלקו של מריאן (30%) באמריקה ישראל ויכהן כיו"ר החברה. מריאן ימשיך ללוות את החברה בנושאים מקצועיים שונים. שמשון הראל, מנכ"ל אמריקה ישראל, ימשיך להחזיק ב-30% מהמניות. השותפים הנוספים בחברה הם קבוצת הביטוח מגדל (20%), בנק מרכנתיל דיסקונט (15%) ועו"ד בני ברץ (5%).

"מבחינתי, מדובר בהחלטה אסטרטגית ליציאה לדרך חדשה כעצמאי", אומר היום כהן, " אני מאמין כי ניסיוני העסקי והניהולי יקדמו את אמריקה ישראל למעמד של חברה מובילה בתחומה לצד כניסה ופיתוח של תחומי פעילות נוספים".

לכהן ניסיון ניהולי של כ-35 שנה בחברות נדל"ן, תעשייה וביטוח. בתפקידו האחרון, שימש כהן כיו"ר קבוצת תשובה אחזקות, והיה אחראי בין היתר על פעילות הנדל"ן של יצחק תשובה במזרח הרחוק. כהן מכהן כיום גם כיו"ר פעיל ושותף בקבוצת האחזקות הבינלאומית דוידוף, העוסקת בתחומי הביטוח וכן מספקת שירותי מיקור חוץ לחברות בארץ ובעולם.

בין השנים 1998-2006, כיהן כהן כמנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל להשקעות, שבשליטת לב לבייב, הפועלת בכל רחבי העולם בתחומי נדל"ן, בנייה ותשתיות, אנרגיה ותעשיות נלוות.

לפני כן, כיהן כ-4 שנים כמנכ"ל חברת השכרת הרכב אלדן. את דרכו התחיל כהן בחברת הביטוח אררט, בה שימש בין היתר כמנכ"ל.הוא שימש בעבר כיו"ר הדירקטוריון בחברות: דניה סיבוס, דרך ארץ, אפריקה מגורים, אפריקה מלונות ועוד.

"לצד הצער על כך ששותפי לדרך ובחברה, דני מריאן, החליט לפרוש משיקולים פרטיים, אני שמח על הצטרפותו של פיני כהן כשותף בגרעין השליטה בחברה, מאחר והוא מביא לאמריקה ישראל ניסיון ניהולי רב, קשרים בשוק ההון ובמערכת הפיננסית המקומית והבינלאומית ופותח בפניה אופקים חדשים", אמר שמשון הראל, מנכ"ל ושותף בחברת אמריקה ישראל.

חברת אמריקה ישראל, שהוקמה לפני כ-12 שנים, מעורבת בייזום והקמה של אלפי יחידות דיור בארץ ובקנדה, ביניהם הפרויקטים: "קרית חתני פרס נובל" ו"חלום ראשון" בראשון-לציון ו"מלצ'ט שינקין" בתל-אביב.

כיום, שותפה החברה, בין היתר, בהקמת פרויקטים למגורים "אביב באלתרמן" ו"נוטן" בהרצליה, "מרום גנים" בפתח תקווה, "מדורגי אילון" ו"סנטרל פארק" בחולון ועוד. בנוסף, פעילה החברה בתחום היזמות למגורים בחו"ל, לרבות קנדה ורומניה וכן שותפה בפרויקט המתוכנן להיבנות במתחם "סמינר הקיבוצים" בתל-אביב. אמריקה ישראל היא גם בעלת השליטה ברשת סטודיו C.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה