ראש עיריית אילת על שדה דב: "הממשלה מתנהגת כמו כרישי נדל"ן"

בעקבות סגירת השדה הודיע היום מאיר יצחק הלוי על פרישתו מסיעת הליכוד ואמר כי "ישראל מתפרקת מנכסיה". מנהלי הגוש הגדול: "לחץ פוליטי ערב בחירות"

|
(10)
מסיבת עיתונאים נגד סגירת שדה דב, צילום: חן גלילי

"הממשלה מתנהגת כמו כרישי נדל"ן ולא כממשלה שפועלת לטובת אזרחיה", כך התבטא היום (ג') ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, בנוגע לסגירת שדה דב במפגש חירום שהתקיים בנושא בהשתתפות ראשי ענף התיירות בארץ וראשי הערים אילת ות"א. עוד הכריז הלוי על עזיבת סיעת הליכוד: "החלטתי שלא להיות חלק מתנועה שמובילה מהלך מחפיר וכוחני שכזה".

בדבריו כינה הלוי את שדה דב כ"תחנה המרכזית" של האילתים. "הוא משמש כמנחת מהיר "לאוטובוסים עם כנפיים" שהם התחבורה הציבורית של תושבי העיר אילת ואורחיה. לא מצאתי שום סיבה הגיונית לסגירת השדה – להוציא את הרצון לחמוד את הקרקע כדי לכסות גירעון תקציבי שיצרה המדינה", אמר ראש העירייה והוסיף: "אני מבקש להדגיש, כי ניתן ואפשר לבנות על הקרקע 8,500 דירות לבעלי הקרקעות ולהותיר מנחת של מסלול אחד וטרמינל קטן. הכסף הגדול מנצח את הכל".

נציין כי סגירת שדה דב קבועה לעוד כשבועיים, ביולי 2019, כאשר התכנית הראשונה המקודמת על שטח השדה לבניית 4,844 יחידות דיור כבר אושרה להפקדה (לכתבה המלאה). מועד סיום הגשת ההתנגדויות חלף ובהיעדר הנחיה אחרת מצד ראש הממשלה בנוגע לפינוי השדה, תימשך התכנית כסדרה.

ישראל מתפרקת מנכסיה
בהמשך דבריו במפגש טען הלוי כי "בזה אחר זה מתפרקת ישראל מנכסיה ומתשתיות התעופה: סגרו את השדה בקריית שמונה, סגרו את השדה במחניים, סגרו את השדה בעטרות ועכשיו רוצים לסגור את שדה דב. אני מודיע שייקח שנים עד שיעלו טרקטורים לשטח ועד שיינתנו היתרים. מה החופזה? מה הלהיטות?".

"גם רשות שדות התעופה שותקת – שם יודעים שנתב"ג העמוס והקורס לא יוכל להכיל את שדה דב, הם יודעים מה המשמעות של המתנה, הסעה על המסלול והמתנה לאישור משדה בינ"ל לאילת. ברשות מסתירים את הנתונים החמורים של הצניחה בטיסות מנתב"ג לשדה תעופה רמון והסיבה לכך היא פשוטה – הם קיבלו כבר "דמי שתיקה" של חצי מיליארד שקל, כבר חילקו את "עור הדוב" או יותר העור שלנו!", אמר ראש העירייה.

"בכל יום טסים כ-120 חולים לקבלת טיפול במרכז. סגירת שדה דב, תביא את הישראלים ואת האילתים לפנות לנסיעה בכלי רכב ובכך יהפוך כביש הערבה החד סטרי ל"כביש דמים". הכתובת על הקיר והיא כתובה בדם. אין לנו כוונה ללכת כצאן לטבח. אנו ממשיכים את המאבק נגד נתניהו ונגד ההחלטה. נילחם על צינור החמצן שלנו". 

חיבוק דב: מנהלי הגוש הגדול בקמפיין לסגירת השדה
במקביל למאבק שמתנהל נגד סגירת השדה, מובילים מנהלי הגוש הגדול שמונו מטעם בית המשפט לניהול השטח (המונה למעלה מ-1,500 איש), קמפיין הסברה בימים אלו "על מנת להציף את ההשלכות ההרסניות של שדה דב והתועלות האדירות לציבור הנובעות מפינויו". 

לטענתם, "הוויתורים על זכויות הבנייה שהעניקו בלעדי הקרקע הפרטיים למדינה וכן ויתור על דמי שימוש שלא שולמו לאורך עשרות שנים נאמדת במיליארדי שקלים. אי סגירת השדה תגרום לנזק של למעלה מ-12 מיליארד שקלים שיחד עם הגרעון הקיים גם כך בתקציב המדינה, עלולים להכניס את המשק הישראלי למיתון חריף".

בהתייחס לדבריו של ראש עיריית אילת מסרו: "צר לנו כי מופעלים לחצים פוליטיים כבדים ערב בחירות. אבסורד שראש עיריית אילת שפעל נמרצות להוצאת שדה התעופה מהעיר, זועק על מנת לכסות על חוסר התמודדותו עם מצבה של אילת בשנים האחרונות ואינו נלחם על שיפור השירותים הניתנים לתושבי אילת בעירם. כמו כן, תמוהה התעלמות המלונאים וראש העיר מהעובדות הידיעות להם היטב כי מחירי הלינות הגבוהים והיעדר האטרקציות הם הגורמים המרכזיים למצב התיירות באילת". 

תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  נו ... ? פרשת מהליכוד ....או שאתה פקה פקה כמו ביבי ? (ל"ת)
  כוכי 16/06/2019 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  בזבוז זמן
  אלתית 14/06/2019 06:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באופן כללי, מאיר צודק יש בעיה עם הממשלה שלנו. אבל בכל מה שקשור לאילת , המלחמה על שדה דב מיותרת. תדאג לתשתיות להסעות קודם כל משדה רמון לאילת. שקופות החולים יממנו הסעות לחולים לבתי החולים מבן גוריון. סתם מהומה רבה על לא כלום. יש דברים אחרים לסדר בעיר , כמו התיירות היורדת. כמו שיזמים לא מעוניינים לפתוח מלונות באילת. כמו לפתוח אטרקציות חדשות בעיר כדי לגוון לקהל הישראלי. המלחמה על שדה דב אחת המיותרות. חבל על הזמן
  סגור
 • 6.
  הצביעות במיטבה
  עוזי 13/06/2019 16:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ראש עריית אילת העדיף את "כרישי הנדל"ן" של אילת שיבנו על שטח שה התעופה העירוני שפונה אך מתנגד ל"כרישי הנדל"ן" שיבנו באזור שדה דב.
  סגור
 • 5.
  כל הצרות במדינה מרוכזות בשם אחד: ביבי. (ל"ת)
  גיא 13/06/2019 12:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • כל הצרות
  שרה 14/06/2019 06:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מרוכזות בישראלים בלבד. אנחנו אלופים בלעדיות דיונים פוליטיים, לריב, להאשים ולא לקחת אחריות. הפתרון הוא בנו בלבד. שכחנו לגמרי שהם הנציגים שלנו. די לדיבורים
  סגור
 • טען עוד
 • 4.
  לקחו לאנשים אדמות לפני עשרות שנים
  מפריח השערוריות 12/06/2019 16:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בטענה שהצבא צריך את זה. מאז פתחו שדה אזרחי ולא פיצוי הבעלים .בשום בירה כלכלית מודרנית אין שדה תעופה בתוך העיר. שהתל אביב יועילו לנסוע 15 דקות ברכבת לנתבג. גם האילתים .תתקדמו- עשו לכם שדה מודרני ואיכותי מחוץ לעיר. תפסיקו להתבכיין.
  סגור
 • 3.
  זעקי ארץ אהובה
  נועם 12/06/2019 09:30
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מדהים איך הנדל"ן והמחירים ההזויים של הדירות הורסים כאן הכל. עם שהולך אחרי עגל הנדלן לא ישאר הרבה שנים על אדמתו. עצוב
  סגור
 • 2.
  הון ושלטון ולעזעזל עם האזרח הקטן
  נועם 11/06/2019 21:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  העיקר שהעשירים יתעשרו. הדבר הכי מטומטם זה לסגור את שדה דב.תסגרו את אילת וזהו.
  סגור
 • צביעות
  אזרח 12/06/2019 06:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מדוע אתה לא סועק על מחירים מטטרפים של בתי מלון? ומדוע אינך סועק על העתקת שדה התעופה של אילת צפונה כ30ק"מ?
  סגור
 • 1.
  בוחר מנהיגות מרןשעת מאוד (ל"ת)
  עם טיפש 11/06/2019 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות