הקבלנים הסתערו על מכרז 'מחיר למשתכן' בעיר ירוחם, כמה תעלה דירת 110 מ"ר?

נמכרו כלל יחידות הדיור שהוצעו לקבלנים במסגרת מכרז 'מחיר למשתכן' בשכונה הצפונית בירוחם
 |  (3)
בנייה חדשה, צילום: לילך צור
מכרז נוסף של תכנית מחיר למשתכן אותה מובילים שר האוצר, משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט, הסתיים. במסגרת המכרז נמכרו כל 132 יחידות הדיור שהוצעו ע"י משרד הבינוי ב-8 מתחמים שונים לבנייה רוויה בירוחם.
השכונה הצפונית בירוחם הינה שכונה חדשה הנמצאת בהקמה בסמוך לציר התחבורה המרכזי בעיר, כביש 204. לאחר שיווק ראשוני מוצלח של כ-80 יח"ד בשכונה, שווקו אמש בהצלחה 132 יח"ד נוספות. בנוסף, בחודש הקרוב ישווקו 113 יח"ד במתכונת "בנה ביתך", דבר שיצור תמהיל דיור מגוון. בשכונה מתוכננים שירותים קהילתיים, נגישות תחבורה ציבורית, מרכזי חינוך ושטחים ציבוריים הכוללים פארקים וגינות לרווחת התושבים.

מחיר דירת 80 מ"ר הכוללת מחסן מרפסת וחנייה בפרויקט יהיה החל מ-510,582 שקל.

מחיר דירת 100 מ"ר הכוללת מחסן מרפסת וחנייה בפרויקט יהיה החל מ-638,229 שקל.

מחיר דירת 110 מ"ר הכוללת מחסן מרפסת וחנייה בפרויקט יהיה החל מ- 702,053 שקל. 

תנאי המכרז על פי משרד האוצר: "הזכאים לרכישת דירות בתכנית 'מחיר למשתכן' הם "חסרי דיור" מי שלא הייתה דירה בבעלותם בשש השנים האחרונות-  יחיד מגיל 35  ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4. 20% מיחידות הדיור בכל מתחם ומתחם יוקצו בעדיפות לתושבי ובני ירוחם. בנוסף לכך, חמישים אחוז מתוספת יחידות הדיור, לפי תקנת  שבס, יוקצו לבני המקום גם הן".

האוצר גם מציג פתרון במידה ורוכשי דירה ראשונה לא יקנו את הדירות: "כלל הדירות המשווקות במסגרת מכרז מחיר למשתכן, ישווקו במחיר למשתכן לחסרי דיור. על אף האמור, ככל שעברו 12 חודשים מיום קיום ההגרלה הראשונה, ולא נרכשו ע"י חסרי דיור מלוא דירות מחיר למשתכן הכלולות במכרז, הרי שיתרת הדירות שלא נמכרו לזכאים כאמור, ימכרו על ידי הזוכה גם למשפרי דיור, זאת בתנאי הזכייה (המחיר למ"ר שנקבע בהצעה הזוכה). משרד הבינוי והשיכון, ייקבע כללים לצורך פיקוח ובקרה על מכרזי מחיר למשתכן".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  להפוך את הנגב לנוודה. מצפה ירוחם דימונה אילת. (ל"ת)
  הקוזינה מהקזינו 17/02/2016 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שטויות מי הסתער?? קבלן אחד זכה בהכל בתור מציע יחיד (ל"ת)
  ש. שיטרית 17/02/2016 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  כרגיל המרוויחים היחידים הם הקבלנים
  מתפלא 17/02/2016 13:56
  הגב לתגובה זו
  2 1
  קונים בזול קרקעות ומחכים שהמחירים יעלו, אז יבואו בטענה כי עם עלייה שנתית במחירי הדיור של 8% ובחלוף שנה שנתיים - ההצעה שנתנו אינה מציאותית ויבקשו להעלות את מחיר המינימום. בקיצור - זכו בקרקע זולה על חשבון הצעירים.
  סגור