הדולר המשיך בירידה: איבד 3.2% מאז השיא האחרון, 2.3% מאז החלטת הריבית

הדולר המשיך במגמת ההיחלשות גם היום, בעוד שהאירו רשם זינוק של כמעט 1% מול השקל. המסחר בארץ בהתאם למגמה בעולם. פינקסו: "המגמה האחרונה של התחזקות האירו אל מול הדולר הינה זמנית"
|
(קרדיט: Getty images Israel)

הדולר המשיך היום לאבד גובה בהמשך לירידה שנרשמה אתמול בעוד שהאירו ממשיך לרשום עליות, במקביל למגמת ההתחזקות של המטבע האמריקני בעולם מול המטבע האירופי.

מאז שהגיע לשיא ב-7 ביולי, הדולר איבד מול השקל כ-3.2%. אתמול התערב במסחר במט"ח ורכש כ-100 מיליון דולר במטרה למתן את היחלשותו של המטבע האמריקני במסחר המקומי.

עם קביעת השערים היציגים, הדולר נחלש ב-0.43% ושערו היציג נקבע על 3.753 שקל. בניגוד, האירו רשם התחזקות בשיעור של 0.95% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.9725 שקל. בעולם, האירו מתחזק מול הדולר ב-0.5% ונסחר ברמה של 1.3179 דולר.

מאז החלטת הריבית של בנק ישראל בשבוע שעבר, בה הועלה שיעור הריבית ב-0.25% לרמה של 1.75%, הדולר נחלש ב-2.3% מול השקל. בפינקסו שמקבוצת למבקס מעריכים כי בטווח הקרוב וללא התערבות בנק ישראל, השקל יכול להתחזק ולהגיע לרמה של 3.73 שקלים.

"המגמה האחרונה של התחזקות האירו אל מול הדולר הינה זמנית", מעריכים בפינקסו, זאת לאור תוכניות הידוק ההוצאות הציבוריות בהן נוקטות מדינות אירופה. "המבחן האמיתי הבא של האירו דולר נמצא ב-1.3360 דולר", מציינים, אך עם זאת מעריכים כי הדולר יחזור להתחזק ויגיע לרמה של 1.17 דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות