קסטרו רשמה גידול בהכנסותיה, למרות עיתוי פסח: המניה עולה

 | 
גבי רוטר, צילום: דודי חסון
רשת קסטרו פרסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים, וגם היא - בדומה לרשת המתחרה פוקס, עברה להפסד ברבעון הראשון של השנה. נזכיר כי פוקס (שעברה להפסד רבעוני של כמעט 20 מיליון שקל) התרסקה אתמול 6% לאחר פרסום דו"חותיה, אם כי פתחה בנפילה חדה הרבה יותר - כך שחלק מהמשקיעים ראו בכך הזדמנות קניה. גם מניית קסטרו הושפעה מכך, ואיבדה אתמול 3.5%.
אך חשוב לציין, כי בניגוד לפוקס, רשת קסטרו רושמת הפסד כתוצאה מהפרשה חד פעמית למס ומגידור המט"ח.
מעבר לכך, חשוב להדגיש כי התוצאות מושפעות מעיתוי חג הפסח, אשר חל השנה בשבוע האחרון של חודש אפריל ואילו בשנה שעברה חל בשבוע הראשון של חודש אפריל - ועדיין, המשקיעים עשויים להיות מודאגים מהמעבר להפסד:
קסטרו הפסידה 2 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, בעוד ברבעון המקביל היא הרוויחה 5.1 מיליון שקל. זאת, למרות גידול של 2.85% בהכנסות, שעמדו על 224 מיליון שקל. 
נקודה חיובית בדו"חות הרשת הן הגידול ברווח התפעולי, שהסתכם ב-2.4 מיליון שקל, הרבה מעל ל-200 אלף שקל שנרשמו ברבעון המקביל.
מניית קסטרו +0.31% קסטרו 7,211 +0.31% קסטרו בסיס:7,189 פתיחה:7,189 גבוה:7,299 נמוך:7,211 תמורה:22,744 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חזרה מהפסקה המסחר לעליות שערים של מעל 1%, וזאת לאחר שנחלשה מעט טרם פרסום הדו"חות.
גבי רוטר, מנכ"ל משותף של קסטרו אמר היום: "קסטרו מציגה שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים ברבעון  הראשון של שנת 2016 על אף עיתוי חג הפסח שחל ברבעון השני, החברה מציגה מאזן איתן ושליטה בניהול המלאי". 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה