הכנסת אישרה הקלות מס לגיוס הון בבורסה בתל אביב

אמש אושרה בכנסת בקריאה שניה ושלישית הצעת חוק מס הכנסה המכירה בהוצאות הנפקה לצרכי מס
|
(2)
ח"כ משה גפני (צילום: יח"צ), צילום: יח"צ
אמש אושרה בכנסת בקריאה שניה ושלישית הצעת חוק מס הכנסה המכירה בהוצאות הנפקה לצרכי מס. החוק מאפשר לכל חברה או שותפות אשר תרצה להנפיק בבורסה בתל אביב לנכות את ההוצאות בהנפקת מניות או יחידות השתתפות הנרשמות למסחר בבורסה. צעד זה נועד לספק תמריץ לחברות ישראליות נוספות להפוך להיות חברות ציבוריות.
המשמעות היא שההוצאות של החברות הציבוריות והשותפויות על הנפקה כגון התשלום לחתמים, עורכי דין, רואי חשבון, אגרות וכו', יוכרו כהוצאה לצורך מס, צעד שיוביל לחיסכון מצטבר של מיליוני שקלים בכל הנפקה, ויגדיל את האטרקטיביות של הנפקה בישראל. הטבה נוספת הגלומה בהצעת החוק שאושרה, היא שההוצאה תוכר במלואה כבר בשנה שבה בוצעה ההנפקה, זאת בניגוד למתווה שהותר בעבר לחברות תעשייתיות, במסגרתו הוכרה ההוצאה בפריסה של שלוש שנים.
על פי נתוני הבורסה לניירות ערך, בשנת 2017 נרשם שיא של 17 הנפקות חדשות, יותר מאשר סכום ההנפקות הכולל בחמש השנים שקדמו לה, במסגרתן גייסו החברות סכום של כ-3 מיליארד שקלים. גם השנה נמשכת המגמה החיובית ובשבועות הקרובים צפויות להצטרף לבורסה חברות נוספות. אישור החוק מצטרף לשורה של הקלות רגולטוריות ומהלכים שנועדו לתמרץ חברות ישראליות לגייס הון באמצעות הנפקה לציבור בבורסה בתל אביב. 
לדברי מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו: "מדובר בבשורה משמעותית לשוק ההון הישראלי, ובזריקת עידוד לתחום ההנפקות הראשוניות. אני שמח שהפעילות של איגוד החברות הציבוריות מול הרגולטורים והכנסת הובילה את מקבלי ההחלטות להבין שחובה לתמוך במאמצים לעידוד הפעילות בבורסה הישראלית, ומשוכנע שההכרה בהוצאות ההנפקה אכן תוביל להנפקות ראשוניות נוספות, ותחזק את הבורסה".
מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, איתי בן זאב, אמר: "אנו מבקשים להודות ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, שיזם וקידם את החוק באופן נחוש ומקצועי מתוך הבנת חשיבות עידוד שוק ההון המקומי לטובת כלל המשק".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תורידו את מס הבורסה
  אנונימי 14/03/2018 20:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תורידו את מס הבורסה ל-15% זה עדיף . אז יכנסו משקיעים .
  סגור
 • 1.
  מס בורסה
  נב 14/03/2018 19:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חייבים להוריד את מה בורסה מ25% ל10% מס כזה גבוה לא צודק ולא הוגן.. זו שחיטה של תרנגולת שמטילה ביצי זהב. חייבים לעודד את הציבור להשקיע בבורסה הישראלית לעודד השקעות וצמיחה במשק
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות