כלל ביטוח במו"מ למכירת גארד לפי שווי של 250-300 מ' ד'

הרוכשת הפוטנציאלית איתה נמצאת החברה במו"מ מתקדם היא ככל הנראה חברת ביטוח אמריקנית. האם IDB תוכל לחלק את התמורה כדיבידנד?
 | 
נוחי דנקנר
חברת כלל בה מחזיקה קבוצת IDB של נוחי דנקנר ב-55% קרובה למימוש כל החזקותיה בחברה הבת האמריקנית, גארד, לפי שווי שמוערך ב-250-300 מיליון דולר, כאשר שווי זה כולל גם הלוואה של כ-70 מיליון דולר שהיתה חלק ממימון רכישת החברה בתקופה שקדמה למשבר הפיננסי העולמי לפי שווי של כ-120 מיליון דולר. הרוכשת הפוטנציאלית איתה מתקיים מו"מ מתקדם היא ככל הנראה חברת ביטוח אמריקנית אחרת.

באופן רשמי, פרסמה כלל ביטוח הודעה לבורסה ולפיו החברה קיבלה מספר פניות לרכישת החזקותיה בכלל US הולדינגס, חברה בת בבעלותה המלאה שמחזיקה בקבוצת גארד. החברה בוחנת את הפניות ובשלב זה אין כל ודאות כי החברה תענה למי מהפניות.

כלל ביטוח והחברות הבנות שלה נמצאות על המדף של נוחי דנקנר כבר זמן רב הן בשל הצורך במזומנים והן בשל דרישות ועדת הריכוזיות, כאשר בסוף שנת 2011 מימשה כלל ביטוח את החזקותיה בחברת ברודגייט שהיתה אחראית לפעילות הביטוח של החברה באירופה. במידה ותתממש מכירת גארד - פעילותה של כלל ביטוח בתחום הפיננסים תהיה כולה ישראלית.

דנקנר ממשיך בכך במסע מימוש הנכסים שבעיצומו נמצאת הקבוצה שהציגה ביום ו' האחרון דוחות קשים ובהם הפסד כולל של 3.2 מיליארד שקל ב-2011 וגירעון של כ-1.1 מיליארד שקל בהון העצמי. נציין כי יתכן שלאחר מימוש ההחזקות בגארד, תוכל הקבוצה לחלק את הכסף הנזיל כדיבידנד, אם תקבל את אישור המפקח על הביטוח.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה