באופנהיימר משגרים אזהרה לקראת הבחירות בצרפת ביום א'

בבנק ההשקעות מגדירים את הבחירות במדינה כ"פתוחות ומעניינות מתמיד" ומציגים את המועמדים עם התגובה הצפויה בשוק תחת כל תרחיש
 |  (2)
השקט שלפני הסערה?
לאחר שאתמול אירופה רעדה עם הדיווח הדרמטי על בחירות בזק בממלכה הבריטית, חוזר כעת הפוקוס לצרפת, שם צפוי להתקיים בשבוע הבא (יום א', 23 באפריל) הסיבוב הראשון לבחירות לנשיאות. מדד הקאק הצרפתי צלל אתמול 1.6% והשלים יום 5 רצוף של ירידות לאור סקרים שמצביעים על אפשרות ריאלית לתרחיש אימים של ממש כבר ביום ראשון
אי הוודאות הגוברת ביבשת והרגע הדרמטי בו ניצבת צרפת לא מביאה את אופנהיימר לצאת במסר חד משמעי לגבי החשיפה לבורסה בצרפת כעת. 
באופנהיימר פותחים את סקירתם בנוגע לבחירות כך: "במידה ואף אחד מהמועמדים לא יקבל 50% או יותר מהקולות, תרחיש שנראה די וודאי כרגע, יתקיים סיבוב שני ב-7 במאי, בהשתתפות שני המועמדים המובילים. ב-11-18 ליוני, יתקיימו הבחירות לפרלמנט הצרפתי, גם הן ב-2 סיבובים. שיעור ההצבעה הנמוך הצפוי (צפי לכ-70% לעומת כ-80% היסטורית), ביחד עם שיעור המצביעים הגבוה שטרם החליט (כשליש) גורם לבחירות לנשיאות צרפת להיות פתוחות ומעניינות מתמיד. בתוך כך, נחוצה הפחתה טקטית של משקל אפיקי הסיכון בצרפת, מתוך הערכה שהשוק אינו מתמחר באופן מלא את הסיכון בבחירה ב"מועמד קצה".
בסקירה נמנים המועמדים המובילים כאשר מצויינת התגובה האפשרית לבחירתם בשווקים, כך למשל לגבי המועמד עמנואל מקרון, שהינו בעל הסיכויים הגבוהים ביותר ותומך בהישארותה של צרפת בגוש האירו ובהורדת הוצאות הממשלה בצורה דרסטית, מעריכים בבנק ההשקעות כי הבחירה בו "צפויה להתקבל בהתלהבות יחסית, במיוחד בהתחשב באפשרויות האחרות, ביניהן מועמדי המפלגות הקיצוניות מארין לה פן וז'אן לוק מלנשון".
לגבי אחת המועמדות השנויות במחלוקות, מארין לה פן, כותבים באופנהיימר כי תמיכתה בהיפרדות מהאיחוד האירופי (שדרך אגב, שיעור התמיכה של הצרפתים בהישארות עדיין גבוה ועומד על כ-70%) ובצעדים נוקשים נגד ההגירה, כאשר אינה מחזיקה עדיין במדיניות כלכלית חד משמעית, עשויה להתקבל בשווקים, באם תבחר, בצורה דרמטית כאשר היא נמנית בין המועמדים "הכי פחות רצויים בשווקים". 
דווקא לגבי פרנסואה פיון, שעד לא מזמן היה המוביל לזכייה בסקרים, כותבים באופנהיימר כי יתכן וזה המועמד המועדף על השווקים הפיננסיים מאחר שצעדיו הכלכליים נראים ככאלו העשויים להטיב עם השוק, כדוגמת הקלה במיסים, הגדלת הגמישות בשוק העבודה ויישום שינויים מקיפים בהסכמי סחר.
 לגבי המועמד ז'אן לוק מלנשון, שמתחזק לאחרונה בסקרים, מעריכים באופנהיימר כי קבלת הפנים לה יזכה המועמד בשווקים, אם יזכה, עשויה להיות שלילית מאוד וזאת בעיקר בשל מדיניותו האנטי-עסקית בה הוא דוגל וכוונתו להגדיל עוד יותר את ההוצאות הממשלתיות במדינה. באופנהיימר מגדירים כי זכייתו עשויה להיות אירוע "ברבור שחור" של ממש.
לסיכום, בבנק ההשקעות מציינים כי לאור כל אלו יש להקטין חשיפה לשוק הצרפתי כשכותבים כך "בסקירה שפרסמנו לפני כחודשיים, בה המלצנו להגדיל חשיפה לשוק המניות האירופאי, ציינו כי גם שוק המניות הצרפתי נראה אטרקטיבי בעקבות מגמה חיובית מאוד בתחזיות הרווח. מגמה זו נמשכת ביתר שאת, עם העלאת תחזיות של כ-7% לרווח המצרפי במדד ה-CAC מאז נובמבר. עם זאת, הבחירות בצרפת הן אירוע עם פוטנציאל להשפעה שלילית מאוד על אפיקי הסיכון בצרפת. שניים מתוך ארבעת המועמדים המובילים הם "יורו-סקפטיים" ולכן, זכייה שלהם צפויה לגרום להתגברות החששות ליציאת צרפת מגוש האירו ו/או האיחוד האירופי".
"להערכתנו, השוק מתמחר באופן חלקי מאוד כניסה של מועמד קיצוני לארמון האליזה, זאת בהתבסס על התבוננות על ה"עצבנות" במחירי חוזי ה-CDS (שאמנם עולים בחודשים האחרונים אבל עדיין רחוקים מרמה של פאניקה), באגרות החוב הארוכות של ממשלת צרפת (שמתנהגות דומה מאוד לאגרות החוב של גרמניה למשל) ובשוק המניות המקומי (שמציג ביצועי יתר על ה-Stoxx600 בחודשיים האחרונים). לכן, אנו מאמינים כי יחס הסיכון-סיכוי הוא אינו אטרקטיבי ונדרשת הורדת סיכון טקטית לאפיקי הסיכון בצרפת. תגובת יתר של השווקים במקרה של בחירה מפתיעה עשויה גם להוליד הזדמנויות משמעותיות, אך עוד חזון למועד..."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אני מבין שהאזהרה היא לשורטיסטים מפני ראלי מטורף
  חפשו את מי להשחיל 19/04/2017 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו האזהרה שהייתה לפני היבחרו של טראמפ שעם היבחרו המדדים טסו 15%
  סגור
 • 1.
  אירופה לקראת קריסה (ל"ת)
  משקיע 19/04/2017 14:15
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור