אחרי הפיצוץ עם נחמה: כלכלית הולכת לגיוס - בדיסקאונט כבד

כלכלית מבקשת לגייס לפי מחיר מינימום של 4 שקלים למניה. כאשר בנוסף יחולקו גם אופציות בשווי 1.52 שקלים למניה
 |  (2)
דודו זבידה, צילום: יח"צ
לאחר שהמגעים למכירת חלקו של לאומי ליו"ר פועלים לשעבר שלמה נחמה לא צלחו, כעת כלכלית ירושלים מבקשת לגייס מהמשקיעים 350 מיליון דולר. לידי Bizportal הגיעו פרטי ההנפקה למוסדיים - שצפויה למחר.
כלכלית מבקשת לגייס לפי מחיר מינימום של 4 שקלים למניה. כאשר בנוסף יחולקו גם אופציות בשווי 1.52 שקלים (בהתבסס על מחיר מניה של 4.6 שקלים) ללא תמורה. המחיר האפקטיבי למניה בהנפקה עומד על 3.39 שקלים, זאת מול מחיר בסיס של 4.62 שקלים הבוקר - כלומר דאונסייד ענק של 26%. עם זאת, המניה מסתפקת כעת בירידות של כ-12% 'בלבד', ככל הנראה בשל העובדה כי חלק גדול מהסחורה הצפה מצוי בידי המוסדיים ובנייר אין הרבה השאלות. הצלחה בגיוס יקנה לחברה שקט לפחות עד הרבעון השני של 2017. נציין כי המניה נסחרת כעת במחיר של 4.25 שקלים למניה - מעל למחיר המינימום שנקבע (4 ש') ואם לוקחים בחשבון את שווי האופציות המחיר האפקטיבי הוא 3.5 שקלים, כך שמחיר המניה בשוק כעת משקף כיוון להנפקה חזקה. תוצאות ההנפקה יוודעו ביום חמישי.
**לדף מיוחד עם ריכוז מספרים בולטים על המדדים והמניות בארץ ובחו"ל – לחץ כאן
הפיצוץ למכירת החלק של לאומי עם שלמה נחמה אינו הראשון. גם העסקה למכירה לאחים נקש לא צלחה והאתגר להבראת החברה עולה מדרגה. נזכיר כי כלכלית ירושלים צפויה לבצע בדו"חות השנתיים מחיקות הון גדולות בעסקיה ברוסיה, אוקראינה וקנדה כאשר את המחיקה הגדולה תבצע בזרוע הנדל"ן ברוסיה: החברה הבת מירלנד. זו האחרונה צפויה לבצע הפחתות הון של כתוצאה מירידת נכסי נדל"ן להשקעה בצל המשך הידרדרות המצב ברוסיה. (לכתבה המלאה - לחץ כאן)
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  באיזה יחס זה מדלל מניה קיימת? (ל"ת)
  אנונימי 24/02/2016 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הזדמנות לטווח רחוק עוד שנתיים המניה בשער 3000 (ל"ת)
  אחד שמבין 24/02/2016 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור