הדולר היציג נקבע בירידה של 0.13%: "ייתכן שבנק ישראל ימתין הפעם לירידה מתחת ל-3.70"

כך טוענים אנליסטים בשוק המט"ח. הדולר היציג נחלש ב-0.13% לרמה של 3.709 שקלים ואילו האירו שמר על יציבות סביב 5.523 שקלים
|
הדולר היציג נקבע בירידה של 0.13%: "ייתכן שבנק ישראל ימתין הפעם לירידה מתחת ל-3.70"

הדולר המשיך להדרדר היום, ולאחר התחזקות קלה בפתיחת יום המסחר המקומי במטבעות הוא עבר לתנועה דרומה. הדולר היציג נחלש ב-0.13% לרמה של 3.709 שקלים ואילו האירו שמר על יציבות סביב 5.523 שקלים. בעולם מתחזק האירו לרמה של 1.49 דולרים לאירו.

טל עבדה, סמנכ"ל ההשקעות של כלל פורקס, אומר בסקירה היומית שלו כי השאלה המתעוררת כעת היא האם יתערב שוב ? "אנליסטים בשוק
המט"ח טוענים כי למרות שבנק ישראל התערב בשערים הללו כמה פעמים
בעבר, ייתכן שהפעם הנגיד ימתין עוד קצת לאור ההתפתחויות בעולם , אולי
לירידה מתחת ל-3.70 שקלים ורק אז יתערב. זאת מאחר שגם בבנק ישראל מבינים שאי אפשר להחזיק בכוח את הדולר, כשהוא נחלש בכל העולם".

היום דווח כי מדד הבטחון העולמי של סוכנות בלומברג ( Bloomberg Professional Global Confidence Index ) ממשיך לטפס. המדד עלה ל-61.7 נקודות בספטמבר לעומת 58.54 נקודות באוגוסט. מדד מעל 50 נקודות משמעותו שמספר המשתתפים האופטימים היה גבוה מהפסימים.

זו העליה השלישית ברציפות של המדד, על רקע השיפור בנתוני המאקרו, בייצור התעשייתי ובביצועי שוקי המניות. "התנאים הכלכליים בעולם הגיעו למצב של יציבות. רואים צמיחה במקומות בעולם שהיו במצב לא כל כך טוב עד לאחרונה. גוש האירו מתאושש מהר יחסית וגם כלכלת ארה"ב חוזרת לצמוח", אמר לבלומברג גיא לאבאס, כלכלן בכיר מפילדלפיה שהשתתף בסקר.

בזירת המאקרו באסיה, דווח היום כי הבנק המרכזי ביפן הותיר את שיעורי הריבית במדינה קרובים לאפס ונמנע מלהגיד האם יפסיק את תוכנית רכישות אגרות החוב הקונצרניות. נגיד הבנק, מסאקי שיראקאווה, ועמיתיו הצביעו בעד על הותרת הריבית על רמה של 0.1%, כך הודיע הבוקר (ד') הבנק המרכזי בטוקיו. הצהרת הבנק המרכזי החלה לשדר אופטימיות זהירה לגבי הכלכלה, ואמרה כי היא "התחילה להתרומם".

עוד דווח כי הייצוא הסיני נפל בקצב האיטי ביותר בתשעה חודשים במהלך ספטמבר, והוסיף לראיות כי הכלכלה העולמית מתאוששת מהמיתון העמוק ביותר שחוותה מאז מלחמת העולם השנייה. משלוחי הייצוא נפלו ב-15.2% לרמה של 115.9 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה, מסר משרד המסחר הסיני היום (ד'). עם זאת, התוצאות היו טובות יותר מחציון תחזיות הכלכלנים - עמד על ירידה של 21% וכמו כן, הנתון היווה שיפור ביחס לחודש אוגוסט, בו איבד הייצוא 23.4%.

נזכיר כי מחר (ה') יתפרסם בארץ לחודש ספטמבר, שצפוי להיות קרוב לאפס. אם אכן המדד לא יפתיע לרעה צפוי נגיד בנק ישראל, הפרופ' סטנלי פישר, להשאיר את שיעור הריבית ללא שינוי בסוף החודש. פעילים בשוק מעריכים כי הריבית אכן תישאר ללא שינוי בסוף החודש ושער הדולר ימשיך להדרדר בקצב מתון בחודשים הקרובים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות