תמר פטרוליום תרכוש 7.5% מהזכויות בתמר מנובל אנרג'י

תמר פטרוליום תשלם לנובל כ-800 מיליון דולר באגרות חוב ומניות; חלקה של תמר פטרוליום במאגר תמר יגדל ל-16.75%
|
אסדת גז קידוח תמר, צילום: אלבטרוס

חברת נובל אנרג'י מדווחת כי תמכור 7.5% מהחזקותיה בתמר בתמורה ל-800 מיליון דולר. במסגרת העסקה, תדלל את נובל אנרג'י את חלקה במאגר תמר ותמכור החזקות לתמר פטרוליום, שתגדיל את חלקה במאגר תמר ל-16.75%. המהלך מגיע בהמשך לדרישות מתווה הגז, אשר מחייב את נובל אנרג'י למכור חלק מהחזקותיה בתמר, כך שעד שנת 2021 שיעור החזקותיה לא יעלה על 25%.

נובל אנרג'י תקבל בתמורה כ-560 מיליון דולר במזומן, תמורת הנפקת אגרות חוב (סדרה ב') ואת שאר התמורה תקבל בצורה של 43.5% ממניות תמר פטרוליום. העסקה מותנית בקיומם של מספר תנאים, ביניהם אישור אסיפת בעלי המניות של החברה להקצאת המניות לנובל וכן אישורים רגולטוריים נדרשים.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

תמר פטרוליום עוסקת במכירה של גז טבעי המופק ממאגר תמר ללקוחות שונים ובעיקר לחברת החשמל, ללקוחות תעשייתים, ליצרני חשמל פרטיים וכן לחברות שיווק של גז טבעי. כמו כן, עוסקת תמר פטרוליום במכירה של קונדנסט המופק מפרויקט תמר לפז זיקוק אשדוד, בקידום הרחבת מערך ההפקה של פרויקט תמר ובבחינת הפוטנציאל הגיאולוגי במטרות העמוקות שבשטח חזקת תמר.

לאור הביקוש המוגבל לגז טבעי בשוק המקומי ולאור היקף העתודות המשמעותי שנתגלה לחופי מדינת ישראל, בכוונת תמר פטרוליום לפעול בצד אספקת הביקושים לגז טבעי במשק המקומי, לאספקת חלק מן העתודות ליצוא למדינות שכנות ו/או לשווקים אחרים בחו"ל.

ביני זומר, סגן נשיא נובל אנרג'י לעניינים אזוריים אמר: "מדובר בצעד משמעותי במימוש התחייבויותיה של נובל אנרג'י במתווה הגז כמו גם בנדבך נוסף בבניית משק הגז הטבעי בישראל. לדבריו, לא רק שהעסקה מקדמת את מימוש המתווה אלא בנוסף תסייע במימון פרויקט לוויתן כיוון שכספי המכירה יושקעו בחזרה בפיתוח הפרויקט: "העסקה משקפת את התבגרות תעשיית הגז והנפט בארץ ותאפשר לקדם את הגיוון בשוק האנרגיה הישראלי כפי שנקבע במתווה".

 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות