ירידה של כ-16% ברווחי בנק UBS ברבעון השלישי

הרווח התפעולי של הבנק ירד לכ-7 מיליארד דולר בהשוואה לכ-7.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד; הרווח הנקי ירד ברבעון השלישי לכ-1.04 מיליארד דולר
|
UBS, צילום: Istock

הבנק השוויצרי UBS פרסם את תוצאותיו הכספיות לרבעון השלישי של השנה והציג ירידה של כ-16% ברווחים ושל כ-60% בהשקעות בבנק, לאור מה שהוא מגדיר כ"סביבה מאתגרת" יותר.

על פי נתוני הדו"ח, הרווח הנקי למחזיקי המניות של הבנק הסתכם ברבעון השלישי בכ-1.04 מיליארד דולר, וזאת בהשוואה לכ-1.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2018. הרווח התפעולי של הבנק ירד לכ-7 מיליארד דולר בהשוואה לכ-7.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בבנק השוויצרי התייחסו לתוצאות החלשות ואמרו כי "ריביות שליליות נמוכות ומתמשכות וציפיות להקלות כספיות נוספות השפיעו לרעה על הכנסות הריבית נטו בהשוואה לשנה שעברה. כשאנו מבצעים את האסטרטגיה שלנו, אנו מאזנים השקעות לצמיחה תוך ניהול התייעלות"

לאחרונה הודיעו הבנקים בשווייץ כי הם יגבו תשלום מלקוחות עשירים, ו-UBS הודיע כי הוא יגבה תשלום על שמירת הכספים. מדובר בעצם בסוג של ריבית שלילית, כאשר בשלב הראשון הקנס הזה יחול על הפקדות גדולות בהיקף של 2 מיליון פרנקים שוויצרים - שזה סדר גודל של 2 מיליון דולר. 

בשווייץ קיימת ריבית שלילית של 0.25%, אך רוב הבנקים לא גבו ריבית על החזקת פיקדונות, הצעד של הבנקים גדולים - קרדיט סוויס ו-UBS יהווה כנראה את יריית הפתיחה בנוגע לאותם עמלות/ קנסות/ ריביות על פיקדונות (לכתבה המלאה)

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות