תחילת סיקור: ווליו בייס מעניק אפסייד של 60% לשיכון ובינוי

"שיכון ובינוי נמצאת על קו הזינוק, לקראת כניסה למדד ת"א 35. כשהשוק יגלה את ההון החבוי שאינו מוצג במאזני החברה, שווי השוק יטפס"
 | 
(2)
נתי סיידוף, צילום: יח"צ
האנליסט שי ליפמן מחברת ההשקעות ווליו בייס משיק סיקור ראשוני לקבוצת שיכון ובינוי +0.16% שיכון ובינוי 1,216 +0.16% שיכון ובינוי בסיס:1,214 פתיחה:1,230 גבוה:1,237 נמוך:1,155 תמורה:19,599,579 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  ומעניק למניה המלצת קניה ומחיר יעד של 14.7 שקלים, המשקף אפסייד של כ-60% על מחיר המניה הנוכחי.
לדברי ליפמן, "שיכון ובינוי נמצאת להערכתנו על קו הזינוק וכשהשוק יגלה את ההון החבוי שאינו מוצג במאזני החברה, שווי השוק של החברה יטפס ויביא אותה להיסחר במדד ת"א 35. הבעלות על החברה התחלפה וזו מחליפה את הנהלת החברה. להערכתנו הרוח החדשה הנושבת במסדרונות החברה תביא לשינויים חיוביים שיבואו לידי ביטוי בצמיחה של החברה ובתוצאותיה. חזרה לפעילות באפריקה לצד העמקת פעילות הקבלנות והזכיינות בארה"ב לצד פיתוח חטיבות הקרקע למגורים בישראל ישיאו לחברה רווחים משמעותיים".
בווליו בייס מעריכים כי ניתן להציף ערך רב בקבוצה, בין היתר באמצעות גילוי שווי הקרקעות בישראל, הרשומות בעלות וחלקן בבעלות החברה עשרות שנים, להנפיק את חטיבת האנרגיה הירוקה שהיא בעלת הפעילות הגדולה בישראל בתחום זה, הנפקה שתחזק משמעותית את מאזן הקבוצה, להציג במאזן את שווי הנכסים המניבים לפי הערכות השווי שלהם, כמו שמתבצע בכל החברות המניבות, לתת גילוי בנוגע לשווי הנכסים בחטיבת הזכיינות ועוד פעולות.
בווליו בייס מציינים כי שיכון ובינוי מחזיקה את מלאי הקרקעות הגדול ביותר בישראל לאחר המדינה. "ניתן לראות כי לחברה שבשנה מייצגת מוכרת ובונה בין 700 ל- 1,000 יח"ד יש מלאי מספיק למספר שנים לטווח הבינוני בפרויקטים בתכנון ובעתודות קרקע, ובטווח הארוך מחזיקה החברה חטיבות קרקע משמעותיות בהיקף של מעל ל- 8,000 יח"ד. אין ספק כי קיים עיוות במצב החשבונאי בתחום זה, שכן הקרקעות מוצגות במחירי העלות ההיסטורית שלהן ולא לפי שווין הריאלי", כותב ליפמן.
"אנחנו רואים בחיוב את ההחלטה להמשיך לפעול באפריקה ע"י חברת הבת sbi ולא לממש פעילות זו. אנו מעריכים כי הקנס של 250 מיליון שקל שהפקידה החברה לטובת המדינה יחולט במהלך 2019 וכי הסכמה על סכום נוסף של קנס (עד 150 מיליון שקל) תוביל לסיום הפרשה. הפעילות באפריקה נטועה בשורשי הקבוצה שנתפסת כאחד הקבלנים הוותיקים והמוערכים ביבשת. המכירה של מניות ADO, גם היא צעד מבורך שהשיא רווחים מרשימים ומחזק את מאזן החברה ואת תזרים המזומנים שלה", מציינים בווליו בייס.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כי ככה דרכם של אנליסטים!
  מיקי 14/04/2019 14:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מעניין למה לא המליצו באמצע ינואר 2019-עליייה מטאורית של מחזורי מסחר בשפל, וגם ב22 לפברואר אחרי קפיצה במחזור מסחר...למה כי אספו סחורה ועכשיו מוכרים לכולם בעליות. רווח של עשרות אחוזים על מיליוני שקלים עבור הלקוחות שלהם או מישהו שמרוויח מזה המון כסף. כי ככה דרכם של אנליסטים! קונים נמוך וממליצים גבוה ומוכרים! עכשיו כבר מאוחר לקנות. זהירות!!!!!!
  סגור
 • 1.
  לאאא למה אתם מגלים לכולם
  דניאל 14/04/2019 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזמן אמרתי שזו מניית הנדלן הטובה בבורסה שלנו.עכשיו היא תעלה ואני לא הפסקתי לחזק את הכמות שיש לי כבר.לאאאאאאאאאא
  סגור