תשואות האג"ח בירידה הדו-יומית החדה מזה שנתיים

האג"ח הפדרלי בארה"ב ממשיך את מסע העליות. כאשר היום, מגיעה התשואה על האג"ח הפדרלי ל-10 שנים לרמה של 4.33%, ואילו האג"ח לטווח של שנתיים מאבדות 0.06% והתשואה עליהן מגיעה ל-3.85%. כאמור, הירידה הדו-יומית החדה מזה שנתיים
|
תשואות האג"ח בירידה הדו-יומית החדה מזה שנתיים

אגרות החוב הממשלתיות ממשיכות את מסע העליות, ודוחפות את התשואות עליהן לרמה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2005. נשיא הפדרל ריזרב של אטלנטה, Dennis Lockhart, דיבר היום בנימה מעט שונה מהצהרותיו רק לפני ארבעה ימים, כי הנתונים לא מראים עדיין על פגיעה בצמיחה. מנגד היום הצהיר, כי החולשה בשוק העבודה החלה עוד בתחילת יוני, אמירות אלו היו בין הגורמים המרכזיים לאווירה השלילית.

תשואות האג"ח הממשלתיות לטווח של שנתיים, חוות את הירידה הדו-יומית החדה ביותר מזה 4 שנים, זאת לאחר שדו"ח התעסוקה הצביע על ירידה חדה מאוד בכמות המשרות לחודש אוגוסט. הראלי האחרון משקף את התגברות האופטימיות בנוגע להפחתה של ה'פד' ב-0.25%, בפגישה הבאה של ועידת השוק הפתוח ב-18 לספטמבר.

"ביום חמישי האחרון, אמרתי בנאומי כי עדיין לא ראיתי סימנים מובהקים לחולשה בכלכלה כולה", כך אמר לוקהרט בהצהרותיו באטלנטה היום. "הנתונים של יום שישי אמנם, מראים על חולשה בתעסוקה מאז יוני. חדשות אלו צריכות להלקח בחשבון יחד עם הנתונים החזקים של המכירות הקמעונאיות".

נשיאת ה'פד' של סאן פרנסיסקו, ג'נט ילן, אמרה היום, כי הכלכלה האמריקנית מצויה תחת לחץ להאטה בשל משבר האשראי והחולשה בשוק המגורים. את הדברים אמרה הנשיאה בועידה שהתקיימה סאן פרנסיסקו, עם זאת לא הצהירה במפורשות על הפחתת הריבית, למרות שהמשקיעים מגלמים בהימוריהם ודאות כמעט מוחלטת לכך.

אגרות החוב לטווח של שנתיים רושמות עליות, התשואה עליהן יורדת ב-0.06% או 6 נקודות הבסיס ומגיעה ל-3.85%. זאת לאחר שנשיא הבנק של דאלאס, Richard Fisher, אמר כי הוא מעודד באופן כללי ממצבה של הכלכלה ושנתון המשרות של חודש אוגוסט הוא מקרי בלבד ואינו משקף את המצב בפועל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות