נשיאה ב'פד': 'האינדיקטורים האחרונים מראים על האטה'

את הדברים אמרה היום נשיאת ה'פד' של סאן פרנסיסקו, ג'נט ילן, אשר לה אין זכות הצבעה בהחלטת הריבית ב-18 לספטמבר. עוד אמרה: "שיעור ריבית גבוהים 'ותנאים לוחצים' על הלוואות הבתים עלולים אף הם לפגוע בצריכה הפרטית"
|
נשיאה ב'פד': 'האינדיקטורים האחרונים מראים על האטה'

נשיאת הפדרל ריזרב של סאן פרנסיסקו, ג'נט ילן, אמרה היום בנאומה שהכלכלה האמריקנית מצויה תחת לחץ שלילי בעקבות משבר האשראי בשווקים הפיננסים ובשוק הדיור.

"זה מאוד קריטי לבחון את הגישה לעתיד, כלומר אמידת האפקטים של ההתפתחויות האחרונות והשפעתם על ההשקפה הכלכלית וכמובן הסיכונים של השקפה זו, כך אמרה ילן בנאום שנשאה בועידה בסאן פרנסיסקו. "הירידות במחירי הבתים ועליית שיעור הבלתי מועסקים עלולים להביא לסיכון משמעותי לצריכה הפרטית", כך הוסיפה בדבריה.

באשר להפחתת הריבית הצפוייה אמרה ילן, כי המשקיעים הגדילו לאחרונה את הימוריהם על הורדה אפשרית של ה'פד' בשבוע הבא, וכן הפחתה כוללת של 0.75% עד לסוף השנה. בנאום אחר, מוקדם יותר היום, נשיא ה'פד' של אטלנטה, Dennis Lockhart, סירב לחזור על הצהרתו לפני ארבעה ימים כי השווקים טרם הראו סימנים מובהקים לחולשה כלכלית.

"אני רואה לחצים גדולים להאטה, בהסתמך על המידע האחרון שהתקבל אשר מצביע על המשך החולשה בשוק הדיור האמריקני, ותנאים לחוצים בשווקים הפיננסים", כך אמרה היום ילן בפגישה השנתית של הארגון הלאומי לעסקים כלכליים או ה-NABE. הדגישה בדבריה: "שיעור ריבית גבוהים 'ותנאים לוחצים' על הלוואות הבתים עלולים אף הם לפגוע בצריכה הפרטית".

כלכלנים ומשקיעים מצפים שועידת השוק הפתוח תחליט על הורדת שיעור הריבית ברבע אחוז, משיעור הריבית הנוכחי- 5.25%. נזכיר בהקשר זה, כי ילן איננה בעלת זכות הצבעה בועידת השוק הפתוח השנה. לסיום הכריזה הנשיאה: "המידע האחרון אומר לנו כיצד להנהיג את המדיניות המוניטרית הנאותה הרבה יותר מהנתונים אשר מתקבלים בדרך כלל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות