דודי ויסמן התפטר מאלון רבוע כחול בצל חילוקי דעות עם הדירקטוריון

מוקדם יותר המחוזי קיבל את בקשתה של מגה ונתן צו הקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט שבשליטתה
 |  (2)
דודי ויסמן, צילום: בוצ'צ'ו
דודי ויסמן התפטר מדירקטוריון אלון רבוע כחול באופן מיידי על רקע אי הסכמות עם הדירקטוריון. ויסמן עוזב את רבוע כחול לאחר יותר מעשור בחברה בצל הקשיים של הקמעונאית מגה.
מוקדם יותר היום בית המשפט המחוזי קיבל את בקשתה של החברה הבת של אלון רבוע כחול - מגה - ונתן צו הקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט שבשליטתה, על מנת לאפשר לה למצוא רוכש. מגה מחזיקה ב-51% מעדן טבע מרקט שסבלה לאחרונה מאי קבלת סחורה מספקים כתוצאה ממשבר שרשרת שהחל בחברה האם.
בצל חילוקי הדעות, הזרמת הון בעלים של 150 מיליון שקל מאלון רבוע כחול על מנת להצלי את רשת מגה. ביום ראשון הקרוב צפויה להתקיים אסיפת נושים של מגה בניסיון לארגן את החוב של החברה.
אלון רבוע כחול ספגה בתחילת השבוע הורדת דירוג מצד מידרוג על רקע הרעה במצבה הפיננסי של מגה. פניית מגה למהלך של הסדר נושים וחוסר הוודאות לגבי מידת ההצלחה של מהלך ההסדר, מעלים איום משמעותי יותר על נזילות החברה ועל גמישותה הפיננסית ברקע ערבויות בהיקף משמעותי של כ 470 מיליון שקל שהעמידה רבוע כחול לבנקים ולספקי ביטוח אשראי של מגה.
אלון רבוע כחול  מוחזקת בשיעור של 72.7% על ידי אלון חברת הדלק לישראל, שהינה חברת אחזקות פרטית, הפועלת בתחום הקמעונאות והאנרגיה והינה בבעלות  ביילסול שהינה חברה פרטית בשליטת שרגא בירן והחזקה של דוד ויסמן.
פ
עילות רבוע כחול מתבצעת באמצעות ארבע חברות בנות עיקריות: מגה קמעונאות (100%), בי קמעונאות (100%), המחזיקה כיום בעיקר בכ-77.5% מחברת נעמן וב-35% מכפר השעשועים; דור אלון (71.17%), הפועלת בתחום שיווק ומכירת דלקים בישראל; רבוע נדל"ן (61.19%), המחזיקה בנכסי נדל"ן, אשר מרביתם מושכרים כיום לפעילות הקמעונאות. כמו כן, לחברה החזקה של 36.75% בחברת דיינרס. מנכ"ל החברה הינו אביגדור קפלן.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לתבוע אותו את בירן ואת הדירקטורים (ל"ת)
  שדדו את הקופה 10/07/2015 07:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  בורח שיש בעיה
  זה מנהל? 09/07/2015 18:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פה נמדד מנהל איכותי,כאחרון שנוטש את הספינה ולא כמו הקברניט האיטלקי שברח שהספינה החלה לשקוע.כל השנים שהמצב היה טוב הוא משך משכורות ועכשיו שיש בעיה הוא נוטש.בושה!
  סגור